Ferraarin likainen peli alkoi. Massan käskettiin päästämään Alonso edelleen.
On se merkillistä jos ei tuomaristo puutu tuollaiseen tallimääräykset ovat kiellettyjä.
Ja Alonso viellä kehtaa tuulettaa. Ennen tallimääräystä äijä itkee radiossa että "naurettavaa" kun ei Massa päästä ohitse.
Aloso tallimääräyksellä voittajaksi
4
215
Vastaukset 4
- ölkcmö
onnea hevosen-naamalle lahjavotosta
- lotus-fani
joo ihan mautonta moinen toiminta ..entäs ne kellä oli supertriplassa massa-alonso-vettel veto?
ei voittoa?! ..eipä alonso saa multa yhtään sympatiaa ku ei osaa rehellisesti voittaa kilpailuja..- efwfrg
uskalla. Muistatteko miten Alonso on saanut kaikki voittonsa? Ajelemalla yksin kärjessä. Eli kaikki ilman minkäänlaista taistelua.
Ulos koko perkeleen ferrari koko MM-sarjasta, saatana! kylläpä oli törkeää Massaa kohtaan tällainen, ja kylläpä oli aika surkea selitys Massalta, siis kyllähän jokainen joka omaa vähänkin näkökykyä/ymmärrystä tämän lajin päälle, näki ja kuulikin ihan selvästi että tallimääräyshän tuo oli jos mikä...ei siinä pelkästään Alonso ohittanu Massaa. Siis nyt jos ei tuomaristo tähän puutu ja mätkäise ferrarille edes sakkoja, niin lopetan formuloiden seuraamisen. Talli on suorastaan legendaarinen, mutta tuollaisen tempauksen jälkeen en edes viitsi kirjottaa sitä isolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu591501- 251103
- 82982
- 65806
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69774- 36760
- 47722
- 90713
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.13700Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131695Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i18681- 115656
Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31605Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �140591- 4582
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45560- 39522
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24513- 18512
- 41508