Kun akkuni tyhjeni kännykästäni,laitoin sen uudelleen latautumaan,mutta siitä ei kuulunut mitään latausääntä ja näyttö on pimeänä. Onko akku,latausjohto vai kännykkä rikki kun ei ala akku täyttymään?
Missä vika?
mie26
495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onko akku ollut kauankin tyhjänä? Jos on, voi mennä kauankin, ennenkuin näyttöön tulee mitään. Kannattaa vaan pitää latauksessa.
Joskus voi käydä niin, että jos akku on pitkään ollut tyhjänä niin, että sen jännite laskee liian alhaiseksi, puhelin ei välttämättä lähde lataamaan sellaista akkua enään, koska voi luulla sitä akkua tällöin vialliseksi.
Jos ei auta laturin pitkään pitäminen, kokeile toista laturia. Latureitakin hajoilee silloin tällöin.
..ollut viime yöstä lähtien tyhjä.
Sitä vain tässä lähinnä pelkään,että kun olen sen muutaman kerran pudottanut,niin ettei se sen takia toimisi,mutta katsotaan nyt. Toivottavasti ei tarvitsi hankkia uutta puhelinta.
irroittaa akun hetkeksi?
yrittänyt.