Moi,
mistä mahtaisi netistä löytyä sivustoja, joista löytyy loma-asuntoja Toscanasta? Ajattelin tsekata, että miten paljon halvemmaksi tulee lentojen&loma-asunnon varaaminen erikseen vrt. matkatoimiston pakettihintaan?
Loma-asuntoja Toscanasta
8
1653
Vastaukset
- Croce
http://www.homelidays.com/
lennot, talo ja auto alle 2000 viikko neljältä hengeltä. En edes katsonut mitä pakettihinnat maksavat kun itse varaamalla voi enemmän vaikutaa miten ja missä lomansa viettää. - Suosittelen
olemme vuokranneet loma-asunnon Interhomen kautta, suosittelen.
- toskanafani
Tästä on monella tosi hyviä kokemuksia: www.to-tuscany.com
Hyvät kuvat asunnoista sivuilla, toisin kuin esim. interhomella.- tollero1
hyväksi todettu: homelidays.com, in-italy.se, abritel.fr, ownersdirect.com. Näitä on kokeiltu ympäri Italiaa (tänäkesänä mm Liguria ja Piemonte) ja toimivat kaikki hyvin. Esim Toscanasta, Cecinasta meren rannalta saatiin 10 hengen talo 650€/vko muutama vuosi sitten. Hinnat on tietty vähän nousseet mutta meille ihan ehdoton vaihtoehto. Ei ole mökeltäviä turisteja viereisessä huoneessa..... Tänä kesänä lennot 2 taloa / 2 vkoa kolmelle maksoi yhteensä 1600 e.
- Kohti kevättä
Hei, esim. www.onhotels.comin kautta voi etsiä edullisia hotelleja. Mehän olemme menossa kylpyläkaupunkiin nimeltä Montecatini Terme, joten etsi sieltä. Niin minäkin olen toiminut kaverini suhteen. 549eur ei todellakaan ole mikään edullinen hinta näin lyhyelle matkalle.
- lyytik
Ravintola- ja majoitusvinkkejä otetaan ilolla vastaan seudulta! Viinitilalla olis mahtava käydä myös (yöpyäkin, tai tällaisella maatilalla). GRAZIE mille! Parin yön majoituksia. Jatkamme Liguriasta Parmaan - Bolognaan.
- heikki:n
useasti Toscanassa matkanneena suosittelen hyväksi havaittua suomalaista RENTAVISTA:a, joilla paljon taloja Toscanassa. Esim. tänä kesänä oltiin Camaioressa lähellä rantaa. www.rentavista.fi/toscana.htm
- muu888ttto
Kokemuksia oman kiinteistön hankkimisesta esim. Toscanasta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu2047391Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303320Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161964"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611942Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p621879- 191829
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841827Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61695Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171571- 791514