ei ole sairaus. näin sanoo mr molopää kaikkitietävä.
Huono itsetunto
4
593
Vastaukset
- :)
siitä tiedosta
- se on varma, se
itsetuntoa ei paranneta ainakaan näillä palstoilla roikkumalla.
- bergstar
Olen usein maassa kaikesta...olen sinkku minua on kiusattu ja kotona stressaan ja koulussa ja töissä...on liikkaa päällekäin ja alkaa masentaa..sillo ei missään mee hyvin...mutta täss on hyvii vinkkeih miten voit piristää itseäsi.....muutamaa olen kokeillut ja huomasin eron!
1. Shopaille
2. Pyydä ystäväsi kylään viettäkää kavereiden kaa iltaa
3. Kohenna itsetuntoasi ulkonnäöksi perusteella( isommat huulet , finnitön nassu , kapeammat reidet tai isommat tissit) hyvä paikka tehä tämmöstä on THE LOOK Aabrahaminkadulla helsingissä , toimipiteitä myös Tampereella ,Lappeenrannassa ja Tallinnassa.
4.Lääkkein (en susittele)
5. Puhumalla joko ystävälle tai psykiatrille.
6. Syö hyvin ja liiku säännöllisesti. Personaltreineri Ritta Randström tavoitettavissa helsingin THELOOKISSA!
7. Leikkauta hiukset ja tee kapaus tai meikkaa itsesi nätiksi. THE LOOKISSA kaikki onnistuu!
8. Lähde matkalle ja pidä vaapaata töistä
9. Älä piiloudu tule näkyviin oli miten tahansa
10.Opi arvostamaan itseäsi ja älä anna pelkkien puheiden lannistaa...sulje pahat mielestäsi ja ajattele positiivisesti..pelkkä ajatuskin voi auttaa!! MUISTA ITSEKKIN OLLA YSTÄVÄLLINEN JA ARVOSTAA MUITA!
Jos seuraat näistä opastuksista muutamia voin taata sinulle mukavamman tulevaisuuden itsesi että ympärillä olevillesi..tee itsellesi kunnon muodonmuutos!- karjaalainen
varokaa tuota kampaajaa hän on kotoisin karjaalta ja sillä on täysi kusettajan maine niinkuin hänen miehellään tai no jos haluaa pilata hiuksensa..... heitä pidetään täällä karjaalla karjaan simpsoneina... olleet mukana wincapitassa ja ties missä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574950Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813606SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352597SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402253Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962139Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282046Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632033Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872003Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211506Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051406