Onko kukaan täällä vaihtanut KA,han öljypohjan tiivistettä. Onnistuuko ilman katalysaattorin irroitusta? Sain kyllä kaikki ruuvit irti öljypohjasta, mutten saanut laskettua pohjaa alas kun siinä on se katalysaattorilta tuleva mutka edessä, ja vaihtamattahan se tietysti jäi.
Katalysaattoria ei taida saada irti ilman pakosarjan irroitusta vai mitenkä se on, kun näyttäs olevan yhtä ja samaa möykkyä molemmat.
Ja kaakatin oli vuosimallia 97.
Öljypohjan tiiviste
rystytauki
2
534
Vastaukset
irrota pakoputki pakosarjasta ja ota se eka pätkä kokonaan pois niin sit on tilaa, vaikka se onnistuisikin ilman niin luultavasti on nopeampaa irroittaa pakoputki
- rystytauki
Joo mulla oli pakoputki irti ensimmäisestä liitoksesta, eka liitos tulee suoraan oljypohjan kohdalle.
Oisin irrottanut tuon alkumutkan ennen katalysaattoria, mutta kun siitä ei löydy mitään liitoskohtaa ennen
pakosarjaa. Pakosarjan pultit on sen näköset ettei katkeamatta irtoa.
Voiko todellakin vm,97 KA olla semmoinen rimpula, että irrottaaksesi katalysaattorin sinun on irrotettava
koko pakosarja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1346553
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495669- 1134796
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434450Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?523842- 633021
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.432869Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242272- 332196
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152167