Olisi tyrkyllä kotiteatteri paketiksi:JVC:n laitteet jossa DVD XV-N 33 sekä vahvistin RX-5032V kaijuttimiksi tyrkytetään.(no en löytänyt mistään niiden tyyppiä)Mutta ne sai TM:n testissä(17-03)ihan asialliset maininnat.Elikkä mitä mieltä olette kannattaako investoida ja pystyykö kuuntelemaan CD:t ja katselemaan DVD:t kunnolla????
JVC:n DVD
Ihmettelijä
1413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Minulla on viimeisen 7 vuoden aikana ollut VIISI JVC:n DVD-soitinta ja _jokainen_ niistä on hajonnut muutaman kuukauden kuluessa ostopäivästä tai heti takuuajan umpeuduttua (lukuvirheitä uusillakin levyillä, yhdestä hajosi levyä pyörittävä moottori yms). Joo, kyse ei ole likaisesta linssistä tai peileistä.
Ainoa syy miksen vaihtanut muuhun merkkiin, on se että kaikki komponenttini ovat JVC:tä ja lisäksi arvostan JVC:n CompuLink-väylää, mikä on hieno systeemi. Eikä noita paskoja kannata edes huollattaa, kun huolto ja lähettelu maksaa lähes uuden hinnan. On helpompi ostaa vain uusi.
Uusin JVC:n DVD soitin (en muista mallia, joku halpismalli kuitenkin) on kuitenkin kestänyt jo yli vuoden, mikä on positiivista. Täytyy vain toivoa ettei sekin laukea. KUN se hajoaa, vaihdan kyllä merkkiä.
En siis voi suositella JVC:n DVD-soittimia kenellekään, ellei ole mitään erityistä syytä miksi sen pitäisi olla juuri JVC.