Hki: Pelaaja vailla peliä

Donkii7

Heips, olen Helsinkiläinen 21-vuotias tyttöihminen vailla peliseuraa. Olen kohtuu kokematon, mutta mielikuvitusta riittää. Tyttömäisyyteni vuoksi pelkkää sotimista ja tappamista sisältävät pelit eivät oikein kiinnosta, mutta fantasiaseikkailut tai tulevaisuuden sci-fi -pelit kyllä kiinnostavat :). Jos kaipaat myös peliseuraa, tai jos sinulta puuttuu pelaaja, ota yhteyttä.

[email protected]

6

1418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fijete

      vihdoinkin on löytynyt vanha harrastus jota romanit ovat harrastaneet vuosisatoja ja nyt se on elvytetty romanipiireissä.helsingissä on tehty ainakin 8 ryöstöä kun joku on asioinut pankkikortilla ja rahat ja muukin viety.tähän kai muutamat nimekkäät suomalaiset ovat pyrkineet kun vastustivat näiden romanien karkoitusta.

      • Hyvää päivää

        Mitä aineita on tullu vedettyä, että tällaisen vastauksen kirjoitit?


    • vanha kettu

      TUUX RUNESCAPES MUN TYTTÖYSTÄVÄKS T. TROLLITSYÖSIENIÄPANDATEI

      • jonne15

        VOIN TULLA POIKAKAVERIKS JOS EI SUKLAAJUNAMEININGIT PELOTA


    • olla hyvä

      Millaista pelaamista siis tarkoitit? sellaista että laitetaan jotkut japanilais kuteet päälle ja mennään metsään heittämään noppaa? Vaiko näyttelemistä? Itseä kiinnostaisi roolipelaaminen jos jätettäisiin noi nolot vaatteet ja nopan heittelyt. Se tilanne olisi niinkuin elokuva joka herää henkiin. Missä voi vaikka iskeä muita pelaajia tai riidellä niiden kanssa ja kun kaikki tietää että se on leikkiä vaan niin uskaltaa tehdä mitä vaan. Ja muut on siinä sitten mukana.

      • roolipelaaja78

        Hei Donk!

        Valitettavasti pelaamme kaukana Helsingistä, mutta suosittelen etsimään peliseuraa joko roolipelit.net tai pelilauta.fi -foorumeiden kautta, jossa asiaton ja pimeä häirintä on huomattavasti siivotumpaa.

        http://pelilauta.fi/index.php


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      177
      4995
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4376
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3107
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2952
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2501
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1747
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1733
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1719
    Aihe