Meripäiville

Edullista majoitusta

6

442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huonoa palvelua

      Onko KOTKASSA vielä jossain tilaa kohtuuhintaiselle majoitukselle pe-la väliseen yöhön?
      kaikki hotellit, hostellit ja majatalot myyvät ei-oota. Eli kaupungin sisältä, ei lähikunnista 50km takaa?

      Onko tarjolla esim koulumajoitusta tai vastaavaa, voitaisiin ottaa omat petivaatteet mukaan. Vaihtoehtona kun taitaa nyt olla autossa parin tunnin yöunet ennen kotimatkalle lähtöä.

      Huonoa tiedotus meripäivien sivuilla! Missä reaaliaikainen tietopankki majoituksesta, tai jokin selkeä yksi majoitusinfon nro, josta selviää tilanne.
      Kannattaisi ottaa oppia esim Pori Jazzeilta, joissa ei koskaan olla jääty ilman majoitusta.
      Taitaa olla eka ja viimeinen visiitti Kotkaan!

    • Majoitus Myllykoski

      Meripäivlle 28.7 - 31.7 pääsee tänäkin kesänä majatalon edestä erikoisjunalla Kotkan Satamaan ja yöksi takaisin.

      Myllykosken ja Kotkan sataman välillä liikennöi päivittäin kuusi junaa molempiin suuntiin. Lisäksi meripäivien aikana ajetaan ylimääräisiä junavuoroja Kouvolasta Kotkan satamaan ja Kotkan satamasta Kouvolaan. Normaalivuoroihin lisätään kalustoa tapahtuman aikana.

      Lauantai-iltana Myllykoskelta lähtee Kotkaan lisäjuna ja Kotkan satamasta lähtee lisäjuna takaisin tapahtuman sulkeutuessa. Lauantain sekä sunnuntain vastaisina öinä Kotkan satamasta lähtee lisäjuna Myllykoskelle.

    • Kippari kallellaan

      Viime vuonna asuin edullisesti Kotkan radan varressa. Mahtoiko olla Rauhala - en muista olin niin kanttuvei, mutta joka tapauksessa selvisin meripäiviltä hengissä ja aamulla sain ystävällisen hymyn. Oli muuten Olavi Virta ja Tapio Rautavaarakin täällä tyylikkäästi esiintyneet, joten olin hyvässä seurassa.

    • Juhlamielellä
    • konnari (eläkkeellä)
    • Merihumu

      Viimeksi yövyin radan varressa Myllykoskella. Se oli varsin kätevää. Jätin auton majapaikan pihaan ja jatkoin junalla suoraan Kotkan satamaan. Palasin Meripäivien yöjunalla matkustajakoti Rauhalaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      42
      4905
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      18
      3646
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3443
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2798
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      86
      2670
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2620
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      16
      1683
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1536
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      201
      1428
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1311
    Aihe