Meripäiville

Edullista majoitusta

6

487

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huonoa palvelua

      Onko KOTKASSA vielä jossain tilaa kohtuuhintaiselle majoitukselle pe-la väliseen yöhön?
      kaikki hotellit, hostellit ja majatalot myyvät ei-oota. Eli kaupungin sisältä, ei lähikunnista 50km takaa?

      Onko tarjolla esim koulumajoitusta tai vastaavaa, voitaisiin ottaa omat petivaatteet mukaan. Vaihtoehtona kun taitaa nyt olla autossa parin tunnin yöunet ennen kotimatkalle lähtöä.

      Huonoa tiedotus meripäivien sivuilla! Missä reaaliaikainen tietopankki majoituksesta, tai jokin selkeä yksi majoitusinfon nro, josta selviää tilanne.
      Kannattaisi ottaa oppia esim Pori Jazzeilta, joissa ei koskaan olla jääty ilman majoitusta.
      Taitaa olla eka ja viimeinen visiitti Kotkaan!

    • Majoitus Myllykoski

      Meripäivlle 28.7 - 31.7 pääsee tänäkin kesänä majatalon edestä erikoisjunalla Kotkan Satamaan ja yöksi takaisin.

      Myllykosken ja Kotkan sataman välillä liikennöi päivittäin kuusi junaa molempiin suuntiin. Lisäksi meripäivien aikana ajetaan ylimääräisiä junavuoroja Kouvolasta Kotkan satamaan ja Kotkan satamasta Kouvolaan. Normaalivuoroihin lisätään kalustoa tapahtuman aikana.

      Lauantai-iltana Myllykoskelta lähtee Kotkaan lisäjuna ja Kotkan satamasta lähtee lisäjuna takaisin tapahtuman sulkeutuessa. Lauantain sekä sunnuntain vastaisina öinä Kotkan satamasta lähtee lisäjuna Myllykoskelle.

    • Kippari kallellaan

      Viime vuonna asuin edullisesti Kotkan radan varressa. Mahtoiko olla Rauhala - en muista olin niin kanttuvei, mutta joka tapauksessa selvisin meripäiviltä hengissä ja aamulla sain ystävällisen hymyn. Oli muuten Olavi Virta ja Tapio Rautavaarakin täällä tyylikkäästi esiintyneet, joten olin hyvässä seurassa.

    • Juhlamielellä
    • konnari (eläkkeellä)
    • Merihumu

      Viimeksi yövyin radan varressa Myllykoskella. Se oli varsin kätevää. Jätin auton majapaikan pihaan ja jatkoin junalla suoraan Kotkan satamaan. Palasin Meripäivien yöjunalla matkustajakoti Rauhalaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      108
      2727
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      29
      1321
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      98
      1166
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      997
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      987
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      948
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      833
    8. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      40
      668
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      663
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      625
    Aihe