MW2 Asiaa

tympiitällänen

Kun on tässä ympäri nettiä seurannut keskustelua jne. MW2:sta niin on alkanut vähitellen tympiä se, että MW2:sta sanotaan CoD6:seksi, kun se ei sitä todellakaan ole. Call of Duty 4 on 4, tietenkin. Sen jälkeen tuli World at War, no se on mitä luultavimmin 5 tai sitten ei. Mutta MW2 ei todellakaan ole Call of Duty 6, vaan Call of Duty 4:sen jatko-osa, eli kuvitellaan että CoD4 on part 1, niin MW2 on part 2. Ja jos WaW ei ole 5, niin sitten MW2 on vieläkin vähemmän CoD6. Tympii vaan niin ettenkö sanoisi helvetisti kun ihmiset sanoo kyseistä peliä 6:seksi kun se ei sitä ole. Okei, se on kuudes osa Call of Duty-pelisarjaa, mutta se ei tee siitä Call of Duty 6:sta. Ja täten voisi sanoa että tuleva Call of Duty Black Ops olisi 6 ja sarjan seitsemäs osa. Mutta kun oikeastaan kannessa ei lue sitä 6:sta niin silloin ei sitä voisi sanoa Call of Duty 6:seksi, kuten ei oikeastaan WaW:kaan voi sanoa 5:seksi.

8

546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juuuust....

      Sun viestissäs ei oo mitään järkee -.-

    • sdad

      on sulla kans ongelmat

    • huscox

      Jos sinulla ei ole todellista ongelmaa, älä kirjoita tänne turhaan. Modern Warfare 2 on Call of Duty -pelisarjan viides peli, suora jatko-osa Modern Warfarelle. Peli ei siis ole "CoD6", koska Black Ops on tämän tittelin hallitsija. MW2 ei hallitse mitään titteliä. World at War taas "CoD5".

      That's it, problem solved.

    • Tämäpä vallna jännäks veti kun itse luulin kovasti että world at war tuli ennen mw2, mut kyllä mun mielestä mw2 on nelosen jatko osa

    • SUBSCRIBEthischannel
    • seppoee

      On taas vaikeaa:)

    • 2314

      Mut jos totta puhutaan ni mw ihan oma sarjansa.
      Eli siihen kuuluvat mw1,mw2 ja tää tuleva versio mw3.

      Ja sit Nää black opsaaajat.. Otetteita World Of War juonesta. Ja selvennystä mikä näit yhdistää.. ? :) MW käsittelevät ihan muita juttui..

      Itärintaman peliosuus alkaa venäläisen sotamiehen Dimitri Petrenkon nähdessä, kuinka hänen toverinsa teloitetaan Stalingradin taistelun aikana. Petrenko seuraa kersantti Viktor Reznovin ohjeita ja murhaa kenraali Heinrich Amselin tarkkuuskiväärillä. Kolme vuotta myöhemmin Petrenko ja Reznov tapaavat toisensa Seelowin kukkuloiden taistelussa.


      Ja sit otetteita Black Opsista..

      Vuonna 1961 Mason, Woods ja Bowman yrittävät salamurhata Fidel Castron Sikojenlahden maihinnousun aikoihin osana Operaatio 40:tä. Tehtävä epäonnistuu ja Mason joutuu kahdeksi vuodeksi vorkutalaiselle vankileirille, jossa hän ystävystyy entisen puna-armeijan sotilaan, Viktor Reznovin kanssa. Reznov kertoo, että vuonna 1945 hän, Nikita Dragovich, Lev Kravchenko ja Dimitri Petrenko olivat osa yksikköä, joka lähetettiin paikantamaan napapiirillä piileskellyt saksalainen tiedemies Friedrich Steiner. Operaation aikana Dragovich petti Reznovin ja tappoi Petrenkon Steinerin luomalla Nova-6-hermokaasulla. Reznov jäi eloon, kun brittiläiset kommandot hyökkäsivät venäläisten kimppuun. Nova-6 tuhoutui, mutta Steiner ja brittiläinen tiedemies Daniel Clarke loivat sen myöhemmin uudestaan neuvostoliittolaisille. Mason ja Reznov aloittavat Vorkutassa vankilakapinan, mutta vain Mason onnistuu pakenemaan.

    • Cod on paras

      Mw2 on viihdyttävä mutta BO on parempi, koska noobtube on paska ja aseet on balansissa ja tarina on parempi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      147
      11322
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      27
      8063
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5840
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      159
      4522
    5. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4306
    6. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      82
      4160
    7. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3448
    8. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3206
    9. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      47
      1689
    10. Hyvää yötä

      Joka päivä ajatuksissani, aarre. ❤️
      Ikävä
      39
      1602
    Aihe