Kimin vaimoke

Keijottaja_

Mitenköhän Jenni pärjäs Sveitsin amatöörin ratsastelukisoissa?

Osallistui kuulemma kisoihin kahdella hepalla, ja pääpalkintona tais olla 2000 € rahapalkinto. Lohdutuspalkintoina kenties kahvia ja sveitsiläistä suklaata.

Ei taida Jenni olla mikään luonnonlahjakkuus, kun elämässä ei ole muutakun ratsasteluharrastus ollu viimeset vuodetm, niin silti osallistuu amatöörien kisoihin.

Hiphiphurraa

2

860

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Keppiheppailu on pop

      Ratsastusta 30 vuotta harrastanut kaverinikin naureskelu Jennin "uralle", jota etenkin Ilta-Sanomat puffaa ahkerasti ei urheilusivuilla vaan erään naistoimittajan pitämällä seurapiiripalstalla. Urheilupuolella kun uutiskynnys ei ylity. Vähän samaan tapaan kuin ei Iltis kirjoittele mistään pikkuralleista vaan MM-sarjasta.
      Ei kuitenkaan ex-missi taida olla ihan huipulla, kun ei kuulemma Helsinki Horse Show'ssakaan ollut. Mutta kyllä heppailu aina yrmeän varikkoruusun uran voittaa. Nyt on oma "ura".

    • _____________

      no onhan ratsastuskin parempi harrastus kuin julkkisjuorujen kytistely ;) Ehkä jennillä on rahaa harrastaa, kun kimillä on riittävästi tuloja. Kadettaako? Ei kaikki voi olla maailmanmestareita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      207
      3586
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3376
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      73
      2549
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2175
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      51
      2055
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      8
      1904
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      41
      1717
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1591
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1153
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1140
    Aihe