Kimin vaimoke

Keijottaja_

Mitenköhän Jenni pärjäs Sveitsin amatöörin ratsastelukisoissa?

Osallistui kuulemma kisoihin kahdella hepalla, ja pääpalkintona tais olla 2000 € rahapalkinto. Lohdutuspalkintoina kenties kahvia ja sveitsiläistä suklaata.

Ei taida Jenni olla mikään luonnonlahjakkuus, kun elämässä ei ole muutakun ratsasteluharrastus ollu viimeset vuodetm, niin silti osallistuu amatöörien kisoihin.

Hiphiphurraa

2

901

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Keppiheppailu on pop

      Ratsastusta 30 vuotta harrastanut kaverinikin naureskelu Jennin "uralle", jota etenkin Ilta-Sanomat puffaa ahkerasti ei urheilusivuilla vaan erään naistoimittajan pitämällä seurapiiripalstalla. Urheilupuolella kun uutiskynnys ei ylity. Vähän samaan tapaan kuin ei Iltis kirjoittele mistään pikkuralleista vaan MM-sarjasta.
      Ei kuitenkaan ex-missi taida olla ihan huipulla, kun ei kuulemma Helsinki Horse Show'ssakaan ollut. Mutta kyllä heppailu aina yrmeän varikkoruusun uran voittaa. Nyt on oma "ura".

    • _____________

      no onhan ratsastuskin parempi harrastus kuin julkkisjuorujen kytistely ;) Ehkä jennillä on rahaa harrastaa, kun kimillä on riittävästi tuloja. Kadettaako? Ei kaikki voi olla maailmanmestareita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      24
      2242
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      28
      1616
    3. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      89
      1402
    4. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      24
      1393
    5. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1072
    6. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      119
      1005
    7. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      906
    8. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      234
      856
    9. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      13
      704
    10. Suomuksen kuumin kaupan kassa?

      Missä kaupassa on, siellä minäkin alan käymään.
      Suomussalmi
      10
      690
    Aihe