-96 Megane

Ja Bensamittari ongelma. Elikkäs mittari näyttää puolta tankkia vaikka on oikeasti tyhjä.Täyteen tankatessa nousee kyllä tappiin asti, mutta bensaa menee vain noin 30l. Auttakaa, mikä siinä voisi olla vikana?
3467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olisikohan tankin ilmansaannissa ongelmia ja alipaine vetänyt tankin kasaan?

Kerrohan korjaamolla ongelma, varmaan osaavat katsoa jos tankki on lontolla.

Äänestä
  • Avusta=)

    Äänestä

Tappiin asti? Jalkovälissä pakottaa.. Voitko soittaa, niin kerron ratkaisun!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Blondi naisautoilija kirjoitti:

Ja Bensamittari ongelma. Elikkäs mittari näyttää puolta tankkia vaikka on oikeasti tyhjä.Täyteen tankatessa nousee kyllä tappiin asti, mutta bensaa menee vain noin 30l. Auttakaa, mikä siinä voisi olla vikana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu