Huh, huh, kyllä on hidasta ja hankalaa puuhaa. Kuinkakohan monta kuukautta tämä on jo jatkunut, eikä vieläkään ole valmista. Parvekkeet ovat jo paikoillaan ja ikkunat vaihdettu ja siinä se sitten onkin. Verhopitimet puuttuvat ikkunasta, (kiva olla paisteessa ja paahteessa) kun ei saa verhoja laitettua ikkunaan. Parvekkeen kaiteen lasit puuttuvat, parvekeoven kynnys puuttuu, uusi ulko-ovi on vaihtamatta, joku epämääräinen sähköjohto roikkuu parvekkeen oven vieressä sisäseinässä. Ulkoikkunat ovat sennäköiset kuin ne olisi pyyhitty paskalla. Sisäseinät maalattu kerran, muita sisähommia ei tehdä kunnolla valmiiksi, vaan jätetään kesken. Kauanko tätä vielä saa kestää? Kiva olla pahvilaatikoiden keskellä, kun ei tiedä, milloin tästä hommasta tulee valmista.
Viivästynyt
remontti...
2171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Misi vitussa sitä täältä kyselet? Et kai kuvittele täällä kenelläkään asiaa tuyntemattomalla olevan tuollaisesta tietoa?
kun tuollaisen viestin laitoit. Luuletko ylipäätään, että tänne kirjoittavat haluavat aina tarkan vastauksen kaikkeen? Eiköhän tänne kirjoiteta myös sen vuoksi, että saa purkaa omaa oloaan.
Otahan sinä elin suuhusi, niin helpottaa sinullakin, senkin Pällinkutka.