lentoemännän kokemuksia

tulevalentoemäntä_na

eli ne jotka ovat lentoemäntiä voisivat vastata.

1. Lontoosta, vaikkapa singaporeen on pitkä matka. Nukkuuko lentoemännät, tai miten tossa asiassa ollaan päästy sopuun?

2. Kuinka monta tuntia lentoemänällä on viikossa?

3. Lentoemännän univormu on yleensä jakkupuku, eli pusero, jakku alhaalla hame tai housut ja sen alla sukkahousut ja avokkaat. Miten on olla kokoajan tuollaisessa univormussa? Pusero, ymmärrän, mutta sukkahousut, housu, avokkaat.

4. Mun kone laskeutuu ja kaksi tuntia takaisin, onko lentoemännät lentoasemalla istumassa ja juomassa kahvia vai miten juttu hoidetaan?

5. Kun lentoemäntä käy vessassa, onko heillä oma vessa, vai joutuvatko odottaa?

6. Onko niillä taukoja? Vessataukoja? Käyttävätkö lentoemännät jotain virtsankarkailusidettä jos eivät pääsekkään vessaan? Olen sen huomannu että kahden tunnin lentoaikana lentoemätki joivat mehua paljon, ja yksi taisi yrittää vessaan, mutta aina joku työ tai laskeutuminen. Asemalla sitten käveli vähän kovempaa vauhtia vessaan.
Jos pääse vessaan, miten kaikkien vaatteiden riisuminen on?

1

795

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EXEMO

      Kannattaisikohan vielä miettiä uravalintaa?? Sulle ehkä sopis assan vessan kassa tai vastaava..olis vessa lähellä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1117
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      83
      998
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      912
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe