Osaisiko joku neuvoa, miten voin MacBookillani editoida musiikkikappaleita? Haluaisin kännykän soittoääneksi yhden kappaleen keskeltä pienen pätkän. Kappalehan alkaa normaalisti alusta, mutta siinä on helvetin pitkä ja tyhmä intro alussa.
Mitä ohjelmaa minun pitäisi käyttää ja mistä valikosta moinen löytyy? Biisit on itunesissa, jos asialla on jotain väliä. Kiitos jo etukäteen vastauksistanne!
Musiikin editointi
5
1000
Vastaukset
Lataamalla netistä vaikka Audacityn niin sillä ainakin onnistuu.
- 1stMacFinn
Vedät sen biisin iTunesista Garagebandin ikkunaan.
Ja jos biisi on iTunes Storesta ostettu, Store valikosta saat suoraan luotua ton soittoäänen.
Tässä taas näkyy, ettei M-Kar oikeasti tiedä mitään Maceistä kun heittää tollaisia Audacityjä (joka sinänsä on tarkoitukseensa ihan hyvä softa).Käytin Maccia viimeeksi viime perjantaina, tiedän niistä yhtä ja toista mutta en ole väittänyt, että tuntisin jonkun yksittäisen sovelluksen läpikotaisin koska se ei ole oleellista tietoa.
M-Kar kirjoitti:
Käytin Maccia viimeeksi viime perjantaina, tiedän niistä yhtä ja toista mutta en ole väittänyt, että tuntisin jonkun yksittäisen sovelluksen läpikotaisin koska se ei ole oleellista tietoa.
ei ehkä kannattaisi vastata joka jessuksen kysymykseen etenkään Mac-palstalla, jos ei keskeisimmistä sovelluksista mitään tiedä?
- Kar-S
RepeRuutikallo kirjoitti:
ei ehkä kannattaisi vastata joka jessuksen kysymykseen etenkään Mac-palstalla, jos ei keskeisimmistä sovelluksista mitään tiedä?
M-Kar nyt on suuna ja päänä melkein joka palstalla. Asiantuntijana muka;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 833328
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli402736Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742296- 612278
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512211Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1102183Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv201979Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.201977- 621934
- 881711