jos on opiskellut suomessa farmaseutiksi, voisiko englannissa opiskella tutkinnon loppuun proviisoriksi?
onko kukaan tietoinen onko siis mahdollista lukea englannissa kaksi viimeistä vuotta proviisoriksi jos on opiskellut suomessa ensin farmaseutiksi? mun tilanne on siis tämänlainen, onko tämä käytännössä mahdollista?
ja kun on ne lukukausi maksut, niin kattaako se tuition fee koko vuoden maksun vai maksetaanko se useaan kertaan aina kesä, talvi,- ja syyslukukauden alussa? ymmärrän että asumisjutut ja muut tulee kyllä vielä päälle?
astonin yliopisto olisi koteena, tietääkö kukaan onko se minkälainen tasolta? kielitason puolesta pääsisin kyllä sisään?
villi idea? mahdoton toteuttaa?
2
560
Vastaukset
- jywawe
Maksuista sen verran että usein on tullut vastaan sellaisia järjestelyitä että se esitetty summa, esim 5000e peritään EU jäsenmaan kansalaiselta kerran akateemisessa vuodessa ja EU:n ulkopuolelta tulevilta per lukukausi (kevät ja syksy erikseen = 10k).
- ...
Aston oli vuonna 2009 Britannian 13. paras paikka opiskella haluamaasi ainetta. RAE (research assessment excercise) testin mukaan, joka mittaa opetuksen tasoa, Nottingham on paras.
Suosittelisin sinulle Edinburghia, silla se on nro 2 ainetaulukossa ja koska se on Skotlannissa opiskelu tulisi paljon halvemmaksi kuin Englannissa (SAAS (Student Award Agency of Scotland) maksaa lukukausimaksusi).
Jos opintoviikkosi eivat ole taynna saat myos KELAn tuet ja voit hakea opintolainaa Briteista (ehdot paremmat kuin Suomen opintolainalla).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841656Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691561Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2711298Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691272- 56887
- 66854
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65853- 41836
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40831Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44791