moro. ostin tossa taannoin dvd soittimen autoon jossa subbari lähtö on yhdellä rca kaapelilla kuinka liitän sen digi vahvariin A. joko yhdellä rca:lla vaiko y haara liittimellä mikä jakaa sen yhden piuhan kahdeksi kiitokset tiedosta.
autosoittimeen digi vahvari kiinni
miguli0812
5213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
just tätä kun ei osaa kirjoittaa oikein kyllä pitäis sen verran koulussa istuu että ymmärtää käyttää pilkkuja ja muitakin välimerkkejä eikö niin kivaa lukee tämmöstä soopaa kaskunetkirjoittanukaikkeatäysinyhteen???
No ymmärrätkö nyt asian vatipää? Eli autossani on dvd soitin jossa subbarilähtö yhdellä rca piuhalla. Kuinka kytken sen erilliseen vahvistimeen? Kytkenkö pelkästään toiseen rca lähtöön vaiko laitanko väliin sellaisen Y haaroittimen mikä tekee siitä rca piuhasta kaksi osaisen. Jos voi laittaa kyseisen haaroittimen onko siitä edes hyötyä. Kiitokset tiedosta. Nyt sit kuka ei ymmärtänyt viestiäni niin ei tarvitse piipittää kun joku pentu jostain kirjotus häröistä. Mut ne ketkä tietää tästä asiasta ni kiitos vastauksista mutta sinä kuka et ilmeisesti tiedä kun äidinkielestä ni sinun neuvoja en tarvitse.
Ei tarvitse kuin yksi rca-kaapeli, jos sinulla on monoblock tai 2-kavavainen vahvistin..
Tarvitset rca-kaapeleita enemmän, jos sulla on 4-kanavainen vahvistin..
et taida edes tietää mitä digi tarkottaa. Etkä edes osaa vahvaria kytkeä. Jättäisit ostamatta kamat jos ei ole varaa asennuttaa niitä asiat osaavassa ammattiliikkeessä. Vittu mitä touhua. Kuvitellaan et osataan tehä kaikki ite, kun on luetu tavaratorin uusi lehti-ilmotus. Tai motonetin. Sieltähän sitä hifiä saakin !!!
on kiva kun joku aina valittaa oikeinkirjoituksesta :) tai muuten vaan tuntuu olevan huonosti asiat