Keinoja on näemmä, ja ne on kaikkien saatavilla !

Kehtaisivatko ?

Tässä tuli mieleen vain tämmöisiä, että kun täällä kerrotaan, että pitää viedä asioita eteenpäin, eli tehdä valituksia kaikista vääryyksistä, niin itse ajattelen, että sehän ei ole hyväksi, sillä tällä tavallahan näillä hyväosaisilla riittää näitä töitä tehtäväksi asti aina maailman loppuun asti !

No, itse suosittelen kaikille tämmöistä linjaa, että lopetetaan kaikki sellainen toiminta, että valituksia ei tehdä tippaakaan, vaan otetaan vastaan kaikki se törky ja vääryys mitä nämä virkailijat haluavat meillä syytää !

Tässä tuleekin ihan mieleen tämmöisiä, että kun nyky aikana tulee liian paljon vastaan tätä väärien päätösten ja lipsahduksien tekemistä, että nämä tehdäänkin ihan tarkoituksella, että he saavat heille itselleen tätä työtä, etteivät jää työttömiksi, ja antavat siis työtä oikeusoppineillekkin asti, että tämmöinen touhu on pysäytettävä heti alkuunsa !

Jotain on tehtävä, ja tekeminen ei saa olla semmoista uhkaavaa uhkailua jonkun vahingoittamiseksi, vaan toiminnan on oltava lakon omaista hiljaista toimintaa, jolla estetään näiden väärien päätöksien avulla tehtävät valituskierteet, jotka vain LISÄÄVÄT hyväosaisten omaa hyvinvointia, ja me köyhät joudumme aina vain huonompaan asemaan.

Köyhien ei kannata lisätä rikkaiden työmahdollisuuksia millään tavoilla, että kaikki ylimääräinen toiminta, joka edesauttaa, että työtä rikkaille riittää on torpattava, ja näin me köyhät emme ole kustantamassa olemassaolollamme rikkaiden jatkuvaa rikkaana olemista, vaan olkaamme vain saavalla puolella anomassa vähimpiä tukirahoja, joita täällä vielä maksellaan ilman turhia valituksia, jotka siis vain lisäävät hyväosaisten hyväosaisuutta.

Mieluimmin olen köyhä, kuin vääryyksillä rikkaana !

Mitähän nämä rikkaat tekisivät, jos ei heille enää tulisi valituksia juuri lainkaan ? ! ! ! !
Kehtaisivatko vain yhä olla muka tekevinään työtä verorahojen ollessa se palkanmaksun lähde ? ! ! ! !

2

211

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ^^^^^^

      Höpö, höpö

    • 789789789

      Gandhi. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1630
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      151
      1103
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      970
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      330
      934
    5. 68
      753
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      733
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      681
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      38
      644
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      611
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      581
    Aihe