Mainostenjako firmoja?

Heissan! Ajattelin aloittaa 2011 keväällä mainostenjaon. Joten tuli mieleen että mitä kaikkia niitä firmoja on?

Tiedän tällähetkellä kolme firmaa:
Letterbox
Lisäduuni.fi
Ykkösjakelut

Mielestäni paras vaihtoehto näistä on tällähetkellä Ykkösjakelut, ja kakkos vaihtoehtona Lisäduuni.fi. Mutta jos tiedätte parempia firmoja. Kertokaa toki! :)
91996
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En suosittele kyseistä hommaa. olin ykkösjakeluissa ja kun tein tota niin ei jäänyt kuin max. 1h vapaa aikaa per päivä, paitsi sunnuntai vapaata. ja palkkakin on muutenkin aivan perseestä. 80 e per kuukausi. ja yritäppä vielä opiskella samaan aikaan, kokeet, läksyt yms, ei tuu onnistumaan! toi paskaduuni saattais jotenkin onnistua kesälomalla, muttei mitenkään kouluaikoina. tai jos saat pienen jakelupiirin niin sitten jää tietenkin enemmän aikaa mutta palkka on sitäkin pienempi!

Äänestä
  • palkankorotuksista ei puhettakaan, lisätöitä silloin tällöin, ei joululisiä, ei lomia, ei sairasvapaata, paskaa kaikilta niskaan...tervetuloa kerhoon

    Äänestä

  • 19+14 kirjoitti:

    palkankorotuksista ei puhettakaan, lisätöitä silloin tällöin, ei joululisiä, ei lomia, ei sairasvapaata, paskaa kaikilta niskaan...tervetuloa kerhoon

    kyl tuol jakeluexperteil oli ainaki lomakorvaus maksettuna aina palkan yhteydessä. ja saikuista sai rahaa samanlail ku muiski firmois.

    Äänestä

tuo letterbox on mielestäni haettu jo konkurssiin. lisäduunissa on aluekohtaisia jakelufrimoja. Itse työskentelin aikanaan helsingin jakeluexperteissä useamman vuoden. Duuni oli ihan hyvä ja palkkakin oli 6-12 e tunti vähä riippu paljon oli niit lehtiä ja mainoksia. tää oli mulle ainaki hyvä oli säännöllisesti 2 kertaa viikos keskiviikko ja lauantai

Äänestä
  • Vuonna 5 yksi kaveri jakoi mainosjakelua ja sai sen lisäksi jakoalueelle kuuluvan videofirman mainokset ns. välistä. Kannattaa kysellä jos joku firma on halukas täsmämainontaan.

    Äänestä

  • old_profile_20052 kirjoitti:

    Vuonna 5 yksi kaveri jakoi mainosjakelua ja sai sen lisäksi jakoalueelle kuuluvan videofirman mainokset ns. välistä. Kannattaa kysellä jos joku firma on halukas täsmämainontaan.

    ei kannata mennä lisäduuniin, koska sieltä saa tosi huonoa palkaa. Itse olen ollut nyt 3kk lisäduunissa töissä ja saan 40€ kuukaudessa ja minulla menee aikaa siihen 3h per jakelukerta eli saan alle sovitun määrän (nettisivuilla sovittu palkkamäärä 50-85€).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9041984 kirjoitti:

Heissan! Ajattelin aloittaa 2011 keväällä mainostenjaon. Joten tuli mieleen että mitä kaikkia niitä firmoja on?

Tiedän tällähetkellä kolme firmaa:
Letterbox
Lisäduuni.fi
Ykkösjakelut

Mielestäni paras vaihtoehto näistä on tällähetkellä Ykkösjakelut, ja kakkos vaihtoehtona Lisäduuni.fi. Mutta jos tiedätte parempia firmoja. Kertokaa toki! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu