Pikaista apua kaipaisin. Pyörä ei käy kaikilla sylintereillä kunnolla. 4. sylinteri toimii ja ei toimi. Tulpat vaihdettu, ei apua. Itse en ymmärrä mitään vehkeistä, eli rautalangasta vääntäkää, kiitos!
Honda CBR1100XX
5
1206
Vastaukset
Minulla oli kaasareissa hiekkaa. Ne puhistettiin ja nyt käy kunnolla.
- neuvo..
Osta Honda, voiman pesä. Korjaa sitä koko kesä. Sillä pääsee hankoon asti, kunhan työntää ahkerasti.
(Ps. Olisit ostanut BMW:n.) - totuustaasjulki
neuvo.. kirjoitti:
Osta Honda, voiman pesä. Korjaa sitä koko kesä. Sillä pääsee hankoon asti, kunhan työntää ahkerasti.
(Ps. Olisit ostanut BMW:n.)bemari on ukoille.. joten ihan sama tarviiko sitä huoltaa koskaan - se ei kulje, eikä ole edes tyyliä, jotta mitä väliä :)
honda on virikone, hyvä sellainen - erittäin luotettava mutta vaatii joo joskus huoltoa
- vari
En saanut haalittu tarpeeksi tietoa tästä pyörästä joten toteutat omalla vastuulla seuraavat testit.
Olisi helppo kokeilla onko kyseessä sähkö- vai polttoainevika. Seurailet 4. sylinterin tulpanjohtoa puolille asti. Oletan, että sinulla on kahdet puolat. Siltä puolalta mistä lähtee 4. sylinterin tulpanjohto, lähtee toinen tulpanjohto jonka pitäisi mennä 1. sylinterille.
Vanhemmissa vehkeissä tämän voi toteuttaa. Vaatii normaalit kaasuttimet, ruiskuvehkeillä tämä ei varmaankaan onnistu.
Vaihdat 1. sylinterin tulpanjohdon 4. sylinterin tulppaan ja 4. sylinterin tulpanjohdon 1. sylinterin tulppaan. Sytytys tulee samasta puolasta joten silloin kun 1. sylinteriin tulee kipinä, tulee myös 4. sylinteriin ns. hukkakipinä.
Jos vika siirtyi 4. sylinteriltä 1. sylinterille on kyseessä sähkövika. Eikä vikaa tarvitse etsiä kuin tulpanhatusta ja johdoista sillä puolahan oli sama molemmille pytyille. Jos taas vika säilyy 4. sylinterissä on vika polttoainepuolella tai itse tulpassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle874285Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt2103421Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖473056Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle822776Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3832495- 1842173
- 411717
- 781625
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231428Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391422