Heppakirjailijoita...?

Mitherel

Heips! Pyydän teiltä mielipiteitä seuraavista heppakirjailijoista:

-Isolde Pullum? Hän kirjoitti kolme kirjaa; "Vihreän hevosen majatalo" ja "Näyttämönä Vihreän hevosen majatalo" sekä "Pegasos ja Vihreän hevosen majatalo". Mitä mieltä olette kirjosta?

-Angela Dorsey; Hevosenkeli- kirjasarja, Orjanlaakerin varjossa, Tapahtui Favershamin metsässä, Salaisuuksien metsä jne... Mielestäni ne kirjat ovat jännittäviä. Olen ollut Pollux -kirjakerhossa ja ne esitettiin jännärikirjoiksi ja lehdessä oli Spooky- tarra päällä. Mielipiteitä?

-Lauren Brooke; Hevoshoitolan sisarukset on mielestäni älyttömän hyvä sarja. Brooke osaa kuvata tunteita hyvin. Hän kirjoittaa 13-vuotiaan Amy Flemingin elämästä Heartland -nimisessä hoitolassa.

-Jane Ayres; myös jännärikirjailija, joka kuvaa tunteita selkeästi. Gemma -sarjasta hänet on tunnettu parhaiten. Muita kirjoja: Parvekehevonen, Pimeyden hevoset, Kaikki on toisin. Hänen kirjoitustyylinsä on ihan omanlaisensa, avot!

-Terri Farley; kirjoitti seitsemän kirjaa Phantom -sarjaan: Preerian kasvatti, Orien taisto, Dark Sunshine, Vapauden hinta, Haastaja, Pelastava enkeli ja Mustangien kuningatar. Sarjan päähenkilöitä ovat: Samantha "Sam" Forster, tämän isä Wyatt, mummi Grace, parhaat ystävät Jennifer "Jen" (sukunimi hukassa) ja Jake Ely. Hevosenaan hänellä on ponin kokoinen mustangi Ace.

Mielipiteitä kaipaisin.

2

635

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitherel

      Miksei kukaan ole kertonut...mielipiteitään? Kaikki palaute, niin hyvä kuin huonokin, kelpaa!

    • Misert

      Itse oon myös kuulunut aikanani Polluxiin ja mulla löytyy itseltä osa noista. :)

      Pullumin kirjoista en omista kuin noi 2 ekaa, mutta tykkäsin niistä. :)

      Hevoshoitolan sisarukset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      104
      1280
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      90
      773
    3. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      691
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      667
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      118
      541
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      30
      531
    7. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      516
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      182
      498
    9. Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!

      Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi
      Viihde ja kulttuuri
      23
      487
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      59
      473
    Aihe