Asuntomyynti-ilmoituken jättäminen oikotiehen maksaa 90 euroa! Hinta on törkeä! Onkohan oikotielle vaihtoehtoja? Ilmainen tai järkevän hintainen myyntifoorumi? Kysymyksessähän on pelkkä ilmoitus netissä.
Oikotiehen voi laittaa asunnon myös ilmaiseksi hiljaiseen myyntiin. Tällöin ilmoitukseen ei tule yhteystietoja.
Mutta!!! Olisiko jossain toisaalla foorumi jonne voisi laittaa kohdenumeron sekä yhteystiedot. Eli jos joku tekisi nettisivut, jotka tulisi yleiseen tietoisuuteen, josta voisi tarkistaa oikotie.fi ssä hiljaisessa myynnissä olevien asuntojen myyjien yhteystidot! Eikö olisi hieno ajatus?
Oikotiehen voi laittaa asunnon myös ilmaiseksi hiljaiseen myyntiin. Tällöin ilmoitukseen ei tule yhteystietoja.
Mutta!!! Olisiko jossain toisaalla foorumi jonne voisi laittaa kohdenumeron sekä yhteystiedot. Eli jos joku tekisi nettisivut, jotka tulisi yleiseen tietoisuuteen, josta voisi tarkistaa oikotie.fi ssä hiljaisessa myynnissä olevien asuntojen myyjien yhteystidot! Eikö olisi hieno ajatus?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Nyt puhutaan asunnon myynnistä, eikä jostain rättien myynnistä Huutonetissä.
Jos haluat asunnollesi näkyvyyttä, niin tuo 90€ ei ole mitään. Asuntokaupassa puhutaan kymmenistä tuhansista euroista, ja sinä kiukuttelet jostain 90€:sta.
hanki suhteellisuudentaju! 90€ pelkästä ilmosta netissä!!!
kilpailulle paikka!
Jopa on jotakin, kun Suomen surkein laulaja on päässyt Oikotie mainokseen "laulamaan?"
Enin lehdet pullistelee, kun esittelee että hän ostaa käytettynä vaatteita "perheelleen"?.
No, käytetystä tavarasta vitonenkin piisaa, on jokin oia laulaja laulanut ja laulaa.
mutta silloin ilmoitus ei tietääkseni tavoita yhtä laajaa yleisöä kuin oikotie.
Oikotiellä on hyvä hakukone, kätevä käyttää. Ei olisi mikään temppu tehdä vastaavanlainen ja myydä vaikka puoleen hintaan ilmoitus nettiin. Kun ei ole kilpailua on suosituimman helppo määräävässä asemassa hinnoitella palvelunsa kuten lystää. Keltainen pörssi olisi hyvä mutta tuuripeliä jos sieltä löytää sopivan. Keltaisen pörssin hakukone ei toimi asunnoille.
http://www.taloussanomat.fi/asuminen/2010/07/19/nain-valittaja-tienaa-asunnollasi/20109761/139
http://www.taloussanomat.fi/asuminen/2010/07/28/myy-itse-asuntosi--voit-saastaa-tuhansia/201010352/139
Pienin välitys palkkio on siis 1 750 €.
Rahaa palaa ja pyörii. Ja tottamaar jokainen haluaa vetää välistä.
v 2024 alkanut mainos, jossa vaaleav amppi, joka hyppää mainoksessa riittäisi 5€/asiakas tai ei käyttäisi mainittua firmaa lainkaan.
joko kiimainen tai sitten vaikeat peräpukamat. kun ääni nii syvältä.
Terveydenhuollon työterveys huolto- Outi Levä?
Ovat tehneet chat eston kun haluavat olla jotain parempaa, netti tuki Konttila Kärsämäki. Pyhäsalmi, reitit
Maksaa varmasti, kun vaalea lortto on mainoksessa.Ei ikinä käytetä Oikotietä.
Kuka tekee ilmaiseksi ? Ylläpitoa vaatii nekin .
Käärijä takaisin mainokseen, ei tuo vaalea ja virttynyt täti sovi lainkaan .
No mä en näistä nyt tiiä niin. Aika hankala jos ei löydä suoraan. Netistä kattilalla.
Mulle ainakin.