Millä hinnalla sviitti irtoaa ruotsin risteilyllä silloin kun sen saa halvimmillaan?
Sviitin hinta halvimmillaan?
12
3341
Vastaukset
- asd123124123
vajaa tonni huomenna
- ens kuussa sviittiin
Millä reitillä, millä yhtiöllä? Eri laivojen sviitit ovat hyvin erilaisia ja mini- tai täysristeilyssäkin on hiukan... eroa. Kerro tarkemmin tai etsi itse tietoa firmojen sivuilta.
- ymmärtääköhän mitään
voit ihan itse katsella tietoja ja hintoja näin aluksi ja kun luultavasti et kuitenkaan ymmärrä asioita niin sitten voit kysellä lisätietoja kun olet tutustunut ensin sivuihin.
www.tallinksilja.com/fi/
ja
www.vikingline.fi - Sviittiä himioava
Kysymys siis risteilystä Suomi Finlandin ja Ruotsi Sverigen välillä. Laivayhtiöllä ei ole väliä. Kysyin halvinta hintaa siinä toivossa että lukijat kertoisivat millä hinnalla ovat halvimmillaan päässeet risteilemään sviitissä. Sikaosto-majoituksella risteilyitä on jaett jopa ilmaiseksi ja kuljetuksineen halvin tietämäni hinta on 13 euroa Oulusta Tukholmaan ja takaisin hyttipaikan sisältäen. Itse en asu Oulussa, mainitsin Oulun vain hintaesimerkkinä.
Osaan kyllä lukea hinnat ja aikataulut ja olen seilannut kännialbatrosseilla enemmän kuin moni muu. Tänään kun katsoo sviitti-risteilyjen hintoja, hinnat eivät varmaankaan ole alimmillaan. Tavoittelin kysymykselläni sitä että jos sviitin saa joskus esim satasella, voisin sovittaa risteilemiseni sellaiseen ajankohtaan jolloin risteily sviittissä irtoaa sillä satasella. Voi kuitenkin olla mahdollista että risteily hintaa sviitissä ei koskaan alenneta sataseen. Itse puolestaan en viitsi maksaa risteilystä satasta enempää. Jos risteilymatka sviitsissä maksaa halvimmillaankin esim 300 e pintaan, tällöin sviitti ei ole minun juttu. - ei sun juttus
Sviittiä himioava kirjoitti:
Kysymys siis risteilystä Suomi Finlandin ja Ruotsi Sverigen välillä. Laivayhtiöllä ei ole väliä. Kysyin halvinta hintaa siinä toivossa että lukijat kertoisivat millä hinnalla ovat halvimmillaan päässeet risteilemään sviitissä. Sikaosto-majoituksella risteilyitä on jaett jopa ilmaiseksi ja kuljetuksineen halvin tietämäni hinta on 13 euroa Oulusta Tukholmaan ja takaisin hyttipaikan sisältäen. Itse en asu Oulussa, mainitsin Oulun vain hintaesimerkkinä.
Osaan kyllä lukea hinnat ja aikataulut ja olen seilannut kännialbatrosseilla enemmän kuin moni muu. Tänään kun katsoo sviitti-risteilyjen hintoja, hinnat eivät varmaankaan ole alimmillaan. Tavoittelin kysymykselläni sitä että jos sviitin saa joskus esim satasella, voisin sovittaa risteilemiseni sellaiseen ajankohtaan jolloin risteily sviittissä irtoaa sillä satasella. Voi kuitenkin olla mahdollista että risteily hintaa sviitissä ei koskaan alenneta sataseen. Itse puolestaan en viitsi maksaa risteilystä satasta enempää. Jos risteilymatka sviitsissä maksaa halvimmillaankin esim 300 e pintaan, tällöin sviitti ei ole minun juttu.sviitti ei ole sinun juttu. ihan normi kännireissu sopii paremmin.
Sviitti varataan ja toissijainen asia on hinta, ja silla hinnalla ei kovin paljoa merkitystä. Jos hinta ratkaiseee niin suosittelen kuten varmaan tunnetkin parhaiten ne C-luokan hytit joihin saa kontata kännissä ja jonne reittikin olisi tuttu. - M.Satonen
ei sun juttus kirjoitti:
sviitti ei ole sinun juttu. ihan normi kännireissu sopii paremmin.
Sviitti varataan ja toissijainen asia on hinta, ja silla hinnalla ei kovin paljoa merkitystä. Jos hinta ratkaiseee niin suosittelen kuten varmaan tunnetkin parhaiten ne C-luokan hytit joihin saa kontata kännissä ja jonne reittikin olisi tuttu.Alkukesästä 2009 varasin europalle kultakorttilaisten ennakkovaraajan edulla sviitin vihreälle lähdölle (joka oli silti lauantai) niin hinnaksi tuli 112 euroa. Ei mielestäni paha hinta suitesta.
Tänä kesänä samaan ajankohtaan ennakkovaraajan hinnaksi tuli 155 euroa.
Mielestäni nämä eivät ole pahoja hintoja sviitistä, jossa on sauna, poreamme ym. - silverycard
M.Satonen kirjoitti:
Alkukesästä 2009 varasin europalle kultakorttilaisten ennakkovaraajan edulla sviitin vihreälle lähdölle (joka oli silti lauantai) niin hinnaksi tuli 112 euroa. Ei mielestäni paha hinta suitesta.
Tänä kesänä samaan ajankohtaan ennakkovaraajan hinnaksi tuli 155 euroa.
Mielestäni nämä eivät ole pahoja hintoja sviitistä, jossa on sauna, poreamme ym.Juu, ei ole paha hinta tuo. Ikävä vaan, että yhtiön politiikka on, että edes hopeakortilla ei mitään etuja commodoreista tai sviiteistä saa. Joten hopeakortilla (pronssista puhumattakaan) sviittiin uppoaa Europalla halvimmillaankin 239 (normaali ennakkovaraajan hinta), ja samalla hinnalla sen saa kortiton jokapoika. Semmoista kanta-asiakaspolitiikkaa Siljalla... Ei tietenkään harmita sinua kultakorttilaisena, mutta näin hopeakorttilaista pikkuisen pistää sapettamaan.
- Edam Tilsit
Sviittiä himioava kirjoitti:
Kysymys siis risteilystä Suomi Finlandin ja Ruotsi Sverigen välillä. Laivayhtiöllä ei ole väliä. Kysyin halvinta hintaa siinä toivossa että lukijat kertoisivat millä hinnalla ovat halvimmillaan päässeet risteilemään sviitissä. Sikaosto-majoituksella risteilyitä on jaett jopa ilmaiseksi ja kuljetuksineen halvin tietämäni hinta on 13 euroa Oulusta Tukholmaan ja takaisin hyttipaikan sisältäen. Itse en asu Oulussa, mainitsin Oulun vain hintaesimerkkinä.
Osaan kyllä lukea hinnat ja aikataulut ja olen seilannut kännialbatrosseilla enemmän kuin moni muu. Tänään kun katsoo sviitti-risteilyjen hintoja, hinnat eivät varmaankaan ole alimmillaan. Tavoittelin kysymykselläni sitä että jos sviitin saa joskus esim satasella, voisin sovittaa risteilemiseni sellaiseen ajankohtaan jolloin risteily sviittissä irtoaa sillä satasella. Voi kuitenkin olla mahdollista että risteily hintaa sviitissä ei koskaan alenneta sataseen. Itse puolestaan en viitsi maksaa risteilystä satasta enempää. Jos risteilymatka sviitsissä maksaa halvimmillaankin esim 300 e pintaan, tällöin sviitti ei ole minun juttu.Mitä viking line laittaa juustosämpylän väliin Tallinnan reitillä. Uskallanko lähteä.
- elikkäs niinku
Edam Tilsit kirjoitti:
Mitä viking line laittaa juustosämpylän väliin Tallinnan reitillä. Uskallanko lähteä.
pysyt vaan valintalossa ja ostat sieltä sen edamin
- ldmölmdmsä
Tsekkaa huutiksesta, sieltä olen itse ostanut lahjakortteja edullisesti.
- Anonyymi
Vaikka onkin vanha aloitus osui silmiini kun tuli ajankohtaiseksi. Mutta jos kysyy mitä maksaa SVIITTI HALVIMMILLAAN ehdotan että ottaa omat eväät Lidlissä mukaan. Siis miten junttia jo lähtökohtaisesti. Vähän samaa kuin tinkiä morsiamen hääpuvusta. Joitain asioita ei vain tehdä jollei ole varaa. Joidenkin asioiden hintaa ei vaan tarvitse kysyä saati tinkiä. Juuri tästä syystä juntti köyhä rahvas tuntee Rolexien ja Ferrarien ym mallit, ominaisuudet ja hinnat tarkkaan.
- Anonyymi
Näkee ettet ainakaan ole rikas, kun et ymmärrä mitään asiasta. Oikeasti rikas nimenomaan kysyy hinnan ja tietää sen. Ja kuka oikeasti maksaa jostain hääpuvusta maltaita? Lopeta se hääohjelmien ja seiskan lukeminen ja keskity etsimään nainen itsellesi vaikka se varmaankin on lähes mahdotonta kaltaisellesi juntille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e1624083Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä372363- 1522104
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161699- 801282
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241240Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https311132Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1441092Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.100908Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi
Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannanhoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.115830