aamupalaa kolmårdenin reitiltä

mämämämä

Tulemme Vikingillä aamulla Tukholmaan (6.30) ja suuntaamme omalla autolla kohti Kolmårdenia. Olisiko kellään hyviä vinkkejä ajo-ohjeen kera, mistä saisi aamupalaa. E4-tielle (tai siis siihen tunneliin) kai pitäisi lopulta suunnistaa, joten ei nyt ihan keskustaan viitsisi lähteä. Ja auto pitäisi tietty saada parkkiin. Hotelli yms. voisi olla hyvä. Mukana on pieniä lapsia ja puuroa pitäisi saada.
Kai laivaltakin saisi, mutta jos löytyisi kiva paikka maista, niin saisi nukkua hiukan pitempään.

Kiitos vinkeistä.

1

679

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joojoomiesmies

      Kun tulette ulos sieltä tunnelista ja tiet yhtyy E4:ksi niin ensimmäinen liittymä on "trafikplats vesterberga". Siinä heti vasemmalla on Formula 1- hotelli ja sinne ei voi olla eksymättä. Perushyvä aamiainen en-nyt-muista-hintaa, mutta halpa ja hyvä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      42
      4905
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      18
      3646
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3443
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2798
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      86
      2670
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2620
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      16
      1693
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1536
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      201
      1428
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1311
    Aihe