EN JAXA!! Mun njaapuriparvekkeelta kuuluu iskelmämusiikkisontaa aamusta-iltaan-yöhön! Aamulla kello 9 se alkaa ja loppuu joskus vasta puolenyön aikaan oli sitten arki tai juhla! *MRRRRRHHH*.. miks AINA keski-ikästen pitää kuunnella tuota MASENTAVAA PASKAA??????????????????????????!!??
IskelmäPASKAA aamusta iltaan!
7
578
Vastaukset
- henkkalainen.tre
Black Sabbath:ia, Zeppeliiniä, Heeppiä, Purplea Creamia, Doors:ia aamusta iltaan parvekkeellani, silloin, kun satun töiltäni kerkiään.. ;-)) Keski-ikäinen hämy kun oon..
http://www.youtube.com/watch?v=A0kypyGSKsE
-käykö paremmin korville? (-,o)- valivali...
Parempaa se iskelmä on, kuin nykymusiikinsonta. Tai hanki kuulosuojaimet ja pidä suusi kiinni.
- ,,...--..-.-.-
Voivoi.. Liimalettikiljuntaako pitäisi vaippaikäiselle soittaa?
- tango merellä...
iskelmä soi ja onko kotimaista? Arvaus Kalliossako?
Kaikki sympatiat sulle! Voin hyvin kuvitella sun tilantees, ja se saa mut voimaan lähes pahoin. En tajua, miksi ihmiset haluaa tyrkyttää omia juttujaan muitten 'nautittavaks'. Jos tykkää jostain, ni sit tykkää, mut vois vähän ajatella ettei se ei välttämättä sovi sivullisten makuun tai fiilikseen. Jospa niille ainoon kesäfiiliksen tuo lavalauantai-muistot. Hyvät sulle, ettet rupea leikkimään aku-ankkaa ja ala kilpavarustelua. Jos on keski-ikäisiä, niin varmaan loma kohta loppuu ja häipyvät muihin hommiin. Mutta siihen saakka; lohduttaudu miettimällä, mikä vois olla pahempaa? - Se että ne soittais sitä läpi vuorokauden (nyt ne on sentään yöt hiljaa). - Se että ne alkais itse laulaa mukana (vai joks ne tekee sitä)? (puhumattakaan siitä, että kuvittelis olevansa rokkistaroja ja laulais mukana, jee!)
Tai lähe käveleen tai fillaroimaan tai muuten tuulettuun, ettei tarvii kuunnella koko aikaa.
Ainakin ne talvella pitää iskelmänsä neljän seinän sisällä. Toivottavasti!
Ei se muuten oo iästä kiinni - toiset on vaan juntimpia ku toiset.
Tsemppiä sulle - ellei muu auta, eikä sun omaa seuraa loukkaa, ni paa korvalaput korviin ja kuuntele omaas. Voisithan antaa lahjaks jonkun kivemman levyn, jotta tutustuis muunlaiseenkin musiikkiin.- Olavi 2
Tuo sinun sanasi P---kaa osoittaa että olet aivan sivistymätön ihminen.
Koita nyt jo sivistyä, ja lopeta tuo katukieli.
Näyttää siltää että olet niitä alamaailman ihmisiä, kun käytät tuollaista kieltä täällä
sivistyneessä maailmassa. Jos sinä aijot päästä kerran taivaaseen kuolemasi
jälkeen, tulee nuo rumat sanat sinua vastaan viimeisellä tuomiolla.
Olavi 2 - heguli'''''mc
-Että, voisivatko viedä jenkkakoneen sisätiloihin, koska se häiritsee sinua noin selkeesti?
Fiksut toimii niin, eikä kitise tälläisillä palstoilla asiasta. Jos, eivät usko hyvällä, nosta kajarit partsulle ja kajauta omaa musiikkiasi heidänkin kuultavakseen.. Ehkä sitten ymmärtävät, miltä sinusta tuntuu? Naapureiden kanssa kannaisi kyllä pysyä mieluummin välilöissä, koska silloin on elämä vähemmän tressaavaa, vai mitä tuumaat, "topi"? ,)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2762484Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001334- 1081231
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831221Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581175Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi821120- 44992
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67917Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22870- 33787