Kanille hoitopaikka

Hei!
Olen 12-vuotias tyttö Vantaalta Ruskeasannasta. Ottaisin hoitoon kaneja. Itselläni ei ole kaneja, mutta olen käynyt hoitamassa ystäväni kaneja. Kani voisi olla vapaana melkein koko ajan. Oma häkki ja ruoat piäisi olla mukana. Tarjoan kanille tuoretta joka päivä. Kanilla on aina saatavilla raikasta vettä ja heinää.
Hinta: noin 3e päivä

Otathan yhteyttä puhelimitse tai sähköpostitse!
puh: 0504317422
sähköposti: [email protected]
9422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

kannattaisko hankkii enemmän kokemusta ja tietoo ennen ku laittaa tällästä viestii tänne?? Ja sulla vai ei oo ikin ollu kanii kotonas ku oot vaan KÄYNY hoitaa ystäväs kanei, vai onko ollu jo kanei hoidos.

Äänestä

Ei kannata ottaa hoitoon kaneja toisilta ihan tuossa iässä tai sinun kokemuksella.
Voit osata hoitaa ihan ok mutta ennen kuin haluat muiden kaneja hoitoon sinun kannattaa vaikka harjotella ihan ekaksi oman kanin hoitoa, että tulisi sitä kokemustakin :D
Mutta onnea yritykseeen ;)

Äänestä
  • no ei välttämättä toi ikä häiritse, mut kokemusta kaipaa...
    mutta oma kani kannattais hankkii

    Äänestä

  • enna 1 kirjoitti:

    no ei välttämättä toi ikä häiritse, mut kokemusta kaipaa...
    mutta oma kani kannattais hankkii

    Ihan kiva juttu, että haluat otaa kanin hoitoon. Mikäli vanhempasi on samaa mieltä, minä ainaskin uskaltaisin antaa hoitoo papriksi päivää kanini myös sinulle. Hoitajana saat kokemusta ja näät, pidätkö kaneista. Oman jos otat niin se sitten on. Siitä on vaikea saada eteenpäin. Hoitokaneja on myös erilaisia, jolloin näet vaihtoehtoja, esimerkiksi mitä kaikkea kanilla voi harrastaa. Jos ensimmäinen kani on arka ja kukaanei neuvo, voi kaniharrastus jäädä lyhyeksi. Palkkaa ei aluksi kannattaisi pahemmin pyyttää, että saisit kokemusta, mutta jos kehkeytyy vakio hoidettava onpalkan saaaminen tietysti hyvä asia. Ennen kaikkea kaikki pitää tapahtua vanhempiesi ehdoilla.

    Äänestä

öö oon ite toi elisa ja en tosiaa oo laittanu mitää tämmöst tänne !! et jooo nyt en saa tota poistettuu mut et aattelin vaaa ilmottaa et MÄ EN OO KIRJOTTANU TÄTÄ TÄNNE et joku on sit vissii saanu jotenki selville mun sähköpostiosotteen ja sillee mut et tää nyt on jonku tämmöne hauska pila !!

Äänestä

Ai saanu selville sun s-postis. Ja nyt vast huomasit vai?? Nii vissiii

Äänestä

Hehe...iha vissii joku tehny muka tollasen pilan oot kyllä ihan ite kirjottanu..

Äänestä

Elisa kaikki tietää et sä laitoit tän kosk olit ihan kanihullu xD mut vähä noloo et väität ettei oo sun omas xD

Äänestä

otatko vielä kaneja hoitoon?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elisa. J kirjoitti:

Hei!
Olen 12-vuotias tyttö Vantaalta Ruskeasannasta. Ottaisin hoitoon kaneja. Itselläni ei ole kaneja, mutta olen käynyt hoitamassa ystäväni kaneja. Kani voisi olla vapaana melkein koko ajan. Oma häkki ja ruoat piäisi olla mukana. Tarjoan kanille tuoretta joka päivä. Kanilla on aina saatavilla raikasta vettä ja heinää.
Hinta: noin 3e päivä

Otathan yhteyttä puhelimitse tai sähköpostitse!
puh: 0504317422
sähköposti: [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu