Voiko niitä tyhjentää ja jos voi miten? Meinaan että kun kävin tuolla tutustumassa järjestä asema C, niin oli melkoiset kt määrät siellä. En kuitenkaan osaa niitä tyhjentää kun ei tiedä saako ja miten?
Kiitti jos joku vastaa ja neuvoo.
Kiitti jos joku vastaa ja neuvoo.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Missä kansiossa nämä tempit oli? nyrkkisääntönä voi pitää että .tmp loppuiset tiedostot voi tuhota. Järjestä vaikka kansion tiedostot nimen mukaan ja sitten control tai shift nappia pohjassa pitäen hiirellä kliksuttelet kaikki tempit valikoiduksi ja sitten deletoit ne.
kannattaisi muuten asentaa ad-aware: http://www.lavasoftusa.com/ lue ja valitse "ad-aware -> "lataa ohjelma"
Kävin tuolla uudelleenjärjestämisessä apuohjelmien kautta ja sieltä klikkasin. Otsikossa näkyy uudelleenjärjestä asema C ja siinä laatikossa näkyy että on tilapäiset tiedostot 39000kt?
Olen tyhjentänyt sivuhistorian väliaikaisista tiedostoista offline tiedostot ja evästeet ennen sitä vilkaisua.
Muut kt:t siinä näyttää ihan inhimillisiä lukuja mutta tuo ihmetyttää? Kansioista en tiedä mitään kun ei siinä näy?
Mistä löydän yleensä nuo tmp. loppuiset tiedostot?
Sori kun nyt vähän tyhmä näiden kanssa?
Näin aluksi
C:\windows\temp\
XP:ssä lisäksi
C:\Documents and Settings\tunnus\Local Settings\Temp
Tuon ekan osasin mutta tuota toista en kyllä löydä tai huomaa?
Menin Käynnistä-Etsi .TMP niin siellä oli kauhea määrä kaikkea?
Yhtä oli mieletön määrä ja se oli C/Program files/F-secure/Common/Alerts 1 kt. Tyyppi oli TMP-tiedosto.
Olisiko ne näitä?
Saako pyyhkästä pois kun ei ylempi neuvo juuri vähentänyt kt:ta?
Siinä on rastittava kohta joka hakee tilapäiset tiedostot. Näet mitä ne ovat ja voi poistaa kaikki tai haluamasi. Oikein hyvä ohjelma, kokemuksesta sanon. Sillä saa pois sellaistakin mitä ei saa käsin poistetuksi.