kunnollisii poikia ei vain tunnu olevan enää nykyään missään. ja varsinkin kaupungissa. täällä kaikki dokaa ja polttaa, kiroilee, käyttää väkivaltaa ja nussii jokaisen pikkuhoron kaa kuka tulee vastaan.
haluun semmosen söpön, kiltin (ei tietenkään liian kiltin), huomaavaisen joka ei polttais eikä jois. kävis kouluu kunnolla ja ottais mut aina huomioon. mutta ne kunnolliset pojat taitaa olla jo mennyttä. kaikista on tullu ihan kauheita. täytyy toivoo että joskus löytäisin sen kunnollisen komean pojan
haluun semmosen söpön, kiltin (ei tietenkään liian kiltin), huomaavaisen joka ei polttais eikä jois. kävis kouluu kunnolla ja ottais mut aina huomioon. mutta ne kunnolliset pojat taitaa olla jo mennyttä. kaikista on tullu ihan kauheita. täytyy toivoo että joskus löytäisin sen kunnollisen komean pojan
Vastaukset 34
Vanhimmat
olen niin kuin sinä haluaisit.
kunnes naapurin setä käy ostamassa ilmaiseksi kopan kaljaa ja pari askia tupakkaa ja tuo kauniin sukulaistytön kylään :D
siis apua toi sano "paska" en voi ikinä olla lähelläkää sitä
Kyllä meitä kunnollisiakin poikia on ihan varmasti sinunkin ympärilläsi, nää pellet vaan pitää kovempaa ääntä niin ne vie meiltä kaiken huomion ;D
Kunnollinen ja Komea eivät ikinä kohtaa samassa miehessä
Ite löysin sellasen kunnollisen, luotettavan, söpön ja ihanan poikaystävän, vaikka tuleeki sellaselta alueelta, mis dokaaminen ja röökaaminen on ihan perus tavaraa. Toki se nyt välillä saattaa vetää kavereitten kans vähä överiks, mut ei sentää joka perjantai... kerran kuussa maybe. Röökiä ei voi ees vetää ku on astmaatikko.
Kyl niitä kunnollisia jätkiäki siellä seassa sitte on, mut pitää vaa osata ettiä.
sun "Kunnolliset" pojat on niitä paloautoilla leikkiviä markuksia jotka juovat vielä maitoa äitiensä tisseistä.
Tämän jutun vajavuudelle nauroin oikein makeasti, kiitos :D
niin mitä ''markuksia''?!?!?!?? mun oma nimi on markus ja millä vitun perusteella sää nimen ''markus'' liitit tollatteeks?????? taidat olla melkonen paskahousu joka leikkii vielä aikuisenakin legoautoilla! painu vittu muualle vinkumasta jos ei oo muutakaan tekemistä!!!
kommentien miinustelu jotenki auttais :DDDddffgh
Ihan ku täällä minkään tekeminen tai sanominen mitään auttais.
Totta.
on jos polttaa?
kiva seurustella tai pussailla tuhkakupin kanssa :)
aika vitun pinnallinen sitten
jos tupakanpolton ainoot haitat olis et se maksaa sulla ja et se tappaa sut nii sit sill ei olis väliä. mutku se vaikuttaa kaikkiin sun ympärilläs ja siks se on vituttavaa
On niitä, mutta ne on just niitä mitä ei vain yksinkertaisesti huomata ihmismassasta.
ihan sama
ai jaa
Ei kunnollisen pojan tarvitse leikkiä leikkiautoilla ja olla joku mammanpoika. Kunnollisella pojalla haetaan ehkä just sitä että on huomaavainen, kiltti, hyvä koulussa ja muutenkin semmonen ihana. Ja sit ettei polttais eikä jois. Eihän sitä liian alistuva ja kiltti tarvitse olla, mutta jotain siltä väliltä. En ikinä vois seurustella pojan kanssa joka vetää joka viikonloppu kännit ja polttaa joka välkällä. Nimenomaan tuhkakuppia ei oo kiva suudella. ;) Kunnolliset pojat, olkaa ylpeitä itsestänne ja älkää muuttuko semmosiks joita jotkut 'kovis-villet' on. Loppuen lopuks ne pillun perässä juoksijat koulun kova kundit jäävät ihan yksin tartuntoineen ja tupakoidensa kanssa.
se oliskin just näin "Loppuen lopuks ne pillun perässä juoksijat koulun kova kundit jäävät ihan yksin tartuntoineen ja tupakoidensa kanssa." Tuntuu vaan et todellisuus on aivan toinen.
ei pelkästään tunnu vaan toisenlainen se myös on
tuollaisista 'ei kunnollisista' pojista koska niitä on niin vaikea kesyttää :)
No ei ihan kaikki ole kadonnu, kun mä kunnollinen poika. Ainakin toi sus kuvaus sopii muhu hyvi:D Ei noi nyky nuoret osaa olla herrasmiehiä. Kyllä se kunnollisuus ja komeus kohtaa. Ainakin mussa, kun tytöt ainakin nii sanoo nii enköhän ole. Niitä on vaan harvassa
Ei tarvii olla hyvä koulussa että on kunnolline, opiskelu on vaa tehty niille harvoille:) ja ei se haittaa jos joskus juo, mutta kunhan ei joka viikonloppu. Ja yleensä ne jotka on hyviä koulussa (ei tietty kaikki) luokitellaan niihin jotka leikkii niillä paloautoilla, koska ei ikinä tee mitään muuta kuin pänttää kotona johonkii kokeeseen tai jotai, et ei sekään kovin hauskaa olis..
miten must tuntuu et tuol puhuu taas joku joka on jätetty huomion ulkopuolelle perjantain kännibileissä?
Kuten täälläkin on jo todettu, kunnollinen ja komea ei oikein natsaa : / Jos tytöt ei ihan niin kriittisiä olisi ulkonäöstä, vaan oikeasti tutustuisi pintaa syvemmälle niin meistä ujoista voi löytyä kunnollisia. Itsekään en juo, en polta, käyn koulua kiitettävin arvosanoin ja muutenkin moni tyttö sanonut kivaksi ja mukavaksi. Mutta vain kaverina. Ulkonäöllä kun minua ei ole siunattu. Siihenkun ei voi vaikuttaa mistä tulee ja millaseks luoja luonut..
Juon tosi harvoin niin paljoa että oisin eis päissään:D, lauantai iltasin tulee juotua pari, kolme, olutta. en käy baareissa enkä muissa suuremmis bileissä, vaan muutaman kaverin kaa otetaa muutama:D kavereit kyllä joskus innostuu juomaan enemmän ja lähtee vielä baarin mutta mä meen kotiin nukkuun (oonko liian tylsä)?:D Sitte se tupakointi :( :( sitä tulee poltettua muutama päivässä:( mutta harvoin koskaan 5 enempää!!! ja tuo tupakointi ei oo mulle henki ja elämä!. pystyn oleen pitkiäkin aikoja että en mieti koko tupakointia. jos jotain tyttöä niin paljo inhottais se polttaminen niin voin luvata että en polttais sen tytön seurassa tai¨haisisin/maistuisin tuhkakupille!!!:D. . . . Sitte ajattelen yleensä enemmän muita ko itteeni, eli en oo itserakas. Jos vain jostai löytys mulle joku ihana tyttö niin EN vois kuvitellakkaan pettäväni sitä kun oon tämmöstä YHEN NAISEN MIES tyyppiä. kun se oikea löytys niin jaksan ihan varmasti katsoa sitä koko loppuikäni!!!!!. tiedän montaki paria jotka alko seurusteleen joskus ylä-asteella ja on vieläkin 3-4v jälkeen vieläkin yhdessä, oon kateellinen niile pojille jotka on noin kauan seurustellu yhen muijan kaa:D:D juu ja oon 18v ulkonäöstä en nyt tiiä:/ kasvot on aika mitään sanomattomat mutta muu mun kehossa on täys kymppi, vaikka itse sanonki. oon jtn 180cm ja normaalipainonen, lihaksiakin löytyy iha kivasti.
onkoha tuo ees totta, tyyppi taitaa keksii kaiken pääst.... mut jos on tott nii hyvält vaikuttaa toivottavast löydät sulle sen oman..
Pakko ei tietenkää uskoa!! iha sama mulle, sitä unelma tyttöä ei kyllä täältä taida löytyä.
Et kyllä kuulosta mitenkään 18-vuotiaalta, ensinnäkin kukaan 18v ei kirjota noin huonosti ja epäselvästi eikä 18-vuotiaana puhuta enää tuollai.
Itse koen olevani kunnollinen. En polta, juon todella harvoin ja muutenkaan tyypilliset teiniaktiviteetit eivät kiinnosta. Koulussa olen aina ollut hyvä ja olen kohtelias ja pyrin ottamaan muut huomioon. Jos minua siunattaisiin tyttöystävällä pitäisin hänestä hyvää huolta ja en alentuisi valehteluun ja painostamiseen. Pyrin olemaan rehellinen ja en halua esittää jotain mitä en ole.
Ulkonäöltäni en ehkä ole kaikkein komeimpia, mutten koe olevani rumakaa.
Jottei teksti olisi kokonaan omakehua niin laitetaas joitain huonoja puolia. En ole kovin sosiaalinen ja olen aika ujo tuntemattomien seurassa. En ole urheilijaluonne ja minulta ei löydy sixpacia, tosin en ole mikään läskikään.
Mikä mies se semmonen on jolla ei oo vähän vatsaa? Kyllä perus-suomalaisella miehellä pitää olla vähän vatsaa, kertoohan se hyvästä elintasosta. Ja lihavathan ovat lepposia :) Eivaan. Tuskinpa sinäkään täysin kunnollinen olet, kukaan ei ole, kaikillahan meillä on joku luuranko kaapissa. Sitä pitää vaan mukavanoloseen poikaan ihan rohkeasti tutustua, niin nämäkin salaisuudet voi kertoa suhteen jatkuessa =)
jos hankit sellasen kunnollisen pelkästään kotona istuvan lukionörtin joka ei muuta tee kuin pänttää kokeiisiin nii pienen ajan päästä huomaat kuinka tylsä sellanen on....