Ossooko kukkaan...

..sannoo, miten dawnload helperiä käytetään, kun esim. lataan youtubesta jonkun videonpätkän. En ossoo englantia. Löytyy työkalut valikosta, mutta mistä on se "rec" nappula vai miten kaikki toimii?
6246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

En ossoo sannoo mitten tuo taunlauti helepperi -palikka toemii, vuan jos asennat virevoksiin lisäosaks tuon Flash And Video Download 0.1 -palikan, toemii se aenahhii minullae. Kun palikka on asennettu, eli sellain käännistetty uuvestaan, ilimaantuu sellaimen oikijaan alakulumaan sininen nuolj. Kun sitten katotaan viteota juutuupista, niin ei tarvihe muuta kun paenaa tuota sinistä nuolta, niin voekii jo valita kothakemistosta kansijon jonne viteo tallennetaan. Parempi oes tietennii otottaa kunnes vieto on katottu kokonaan, jollon lattaus tapahtuu yhdessä hujauksessa - vuan suattaahan tuossa vierähtee usseitakii minnuutteja, jos niikseen tulloo. Jostahhii syystä tuo komentorivitläe toimiva youtube-dl ei toemi ollenkaan, ja muutehhiin tuo lattoominen on nykysellään meleko hittaanlaesta. Nuo .flv -tiijostot voe sitten muuntoo mihi vormaatii kukahiii haluvaa. Yksi tykkee isästä, ja toenen tuasj äjistä, tai vieraeista äejistä.

Äänestä
  • Kun sivulla on ladattavaa materiaalia, dwh:n ikoni on värillinen ja pyörii, muuten harmaa. Vie hiiri ikonin päälle. Näet listauksen sivun ladattavista materiaaleista. Kun viet hiiren ladattavan tiedoston päälle, aukeaa valikko. Ylimmäisenä on kohta "Download". Siitä saat tallentumaan.

    Juutuupissa pätkän pitää pyöriä ennen kuin pääset tallentamaan

    Äänestä

Kun olet viteosi katsonut, klikkaat ylhäällä sen pyörineen härdellin vieressä olevaa nuolta, valikossa on juuri sama viteo, ja oikealta "lataa" niin se viteo on välittömästi download helper-kansiossasi tallessa.
Ymmärrätkö?

Äänestä
  • Tuli selväksi.

    Äänestä

Älä sule selainta ja käy kattoon tmp kansiosta onko siellä se rakkausbiisi jonka toistat lemmitylles :) ps. voi olla ihan eri nimelllä entä biisi. No avaa eka tmp ja katso mikä tiedosto sinne ilmestyy ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


????? kirjoitti:

..sannoo, miten dawnload helperiä käytetään, kun esim. lataan youtubesta jonkun videonpätkän. En ossoo englantia. Löytyy työkalut valikosta, mutta mistä on se "rec" nappula vai miten kaikki toimii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu