Tällainen tapaus on myös Thi Thanh Vo-Heinonen,31 v, kun poliisin maija kaarsi pihaan ja naminami
talutettiin ristikkoikkunan taakse valtion taksilla kohti Helsinki-Vantaan lentokenttää. Heippa.
Suomalainen mies tutustui naminamiin työkaverinsa, vietnamilaisen miehen kautta. Pian pariskunta chattaili netin välityksellä, VAIKKA YHTEISTÄ KIELTÄ EI ENSIN OLLUTKAAN, ja ed.mainittu vietnamilainen työkaveri , serkku toimi tulkkina. Tällainen tutustuminen jatkui muutamia kuukausia, kunnes nainen saapui
Suomeen ed.työkaverin eli serkkunsa luokse. Poliisi kutsui parin kuultavaksi, mutta koska yhteistä kieltä ei ollut , avioliitto katsottiin yritykseksi kiertää maahantulosäädöksiä.
Siippa yrittää nyt saada naminamia takaisin, on ottanut lomaa työpaikastaan ja matkustaa Saigoniin.
Mitähän tästä opitte te, jotka olette hakemassa tuontimuijaa? Ainakin sen, ettei suomalaiset viranomaiset nyt ihan tyhmiä ja sokeita ole.
Epäillyt lumeliittolaiset käännytetään
8
891
Vastaukset
- 65465446546456465465
Kateus paistaa viestistäsi läpi, asshole.
- phuzai1
Ei se ole kateus vaan osanotto.
Kohdallani Vietnamitar valehteli uskontonsa, poliisi epäili jopa väärää henkilöllisyyttä.
Perättömiä rikosilmoituksia yms. mutta mitäpä sitä ei tekisi päästäkseen Suomen sosiaalitoimen siipien suojaan. Serkku paritti nuorta, kielitaiodotonta tyttöä iskurissa.
Mätää porukkaa koko suku ja eikös Vietnamin Virtanen ole Nguyen.- 86597423155000000000
Tuo sepustuksesi oli niin sekava, että olet varmasti joku huumehörhö.
- buaahhahahah
Onko kaikki kunnossa? Apuakin voisi hakea, jos ahdistaa...
- tiedoksi
Tämä sivusto on matkailusivusto.
- EipäKiusataNaminFriidua
Olipa tulkinta, yhteisen kielen puuttuminen.
Kerron esimerkin yli 40 vuoden takaa, toinen meininki kun kyseessä oli eteläsaksalainen mies ja suomalainen nainen. Molemmat lähes 40-vuotiaita silloin.
He tapasivat ruotsinlaivalla kun tumma postimies Saksasta oli lomalla, liikkui myös laivalla. Yhteistä kieltä ei ollut. Tietääkseni ainakaan naisella ei ollut mitään kielitaitoa kuin suomenkielessä.
Mies oli kuukausia suomessa ja oli rehti ja vilpitön. Tämä pari meni naimisiin ja muutti Saksaan ja molemmat halusivat Suomeen kun mies pääsi eläkkeelle Saksassa. Sitten he asuivat yhdessä vielä ainakin 10 vuotta suomalaisessa pikkukaupungissa. Hiljattain mies jäi leskeksi Suomessa.
Tässä oli pitkä avioliitto (kunnes kuolema teidät erottaa ...). Ehkä mies palasi Saksaan, kun siellä asuvat heidän lapsensakin, en tiedä. Mies piti Suomesta paljon, mutta hyvä ja varma työpaikka oli Saksassa.
Eipä tässäkään saksalaisen suomalaista vaimoa laitettu Saksassa maasta pois aikanaan. Kotirouvana hän eli miehensä kanssa kymmeniä vuosia.
Lähtikö mies vaimoehdokkaansa perään Vietnamiin? Jos noin on, ja jaksoi tehdä jotain vaimonsa viisumin eteen, niin kyllä se mies oli varmasti rakastunut kauniiseen Namiinsa. Noihin itämaisiin tyttöihin länsimaiden miehet rakastuvat tosi vahvasti, ei tässä mitään uutta.
Tässä kirjoittaa stadin kundi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä5211792Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san404754Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2562872Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1522672- 1151782
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo19117840 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke
Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.211941- 79889
- 82860
En luota sinuun
en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv67835