Tällainen tapaus on myös Thi Thanh Vo-Heinonen,31 v, kun poliisin maija kaarsi pihaan ja naminami
talutettiin ristikkoikkunan taakse valtion taksilla kohti Helsinki-Vantaan lentokenttää. Heippa.
Suomalainen mies tutustui naminamiin työkaverinsa, vietnamilaisen miehen kautta. Pian pariskunta chattaili netin välityksellä, VAIKKA YHTEISTÄ KIELTÄ EI ENSIN OLLUTKAAN, ja ed.mainittu vietnamilainen työkaveri , serkku toimi tulkkina. Tällainen tutustuminen jatkui muutamia kuukausia, kunnes nainen saapui
Suomeen ed.työkaverin eli serkkunsa luokse. Poliisi kutsui parin kuultavaksi, mutta koska yhteistä kieltä ei ollut , avioliitto katsottiin yritykseksi kiertää maahantulosäädöksiä.
Siippa yrittää nyt saada naminamia takaisin, on ottanut lomaa työpaikastaan ja matkustaa Saigoniin.
Mitähän tästä opitte te, jotka olette hakemassa tuontimuijaa? Ainakin sen, ettei suomalaiset viranomaiset nyt ihan tyhmiä ja sokeita ole.
Epäillyt lumeliittolaiset käännytetään
8
878
Vastaukset
- 65465446546456465465
Kateus paistaa viestistäsi läpi, asshole.
- phuzai1
Ei se ole kateus vaan osanotto.
Kohdallani Vietnamitar valehteli uskontonsa, poliisi epäili jopa väärää henkilöllisyyttä.
Perättömiä rikosilmoituksia yms. mutta mitäpä sitä ei tekisi päästäkseen Suomen sosiaalitoimen siipien suojaan. Serkku paritti nuorta, kielitaiodotonta tyttöä iskurissa.
Mätää porukkaa koko suku ja eikös Vietnamin Virtanen ole Nguyen.- 86597423155000000000
Tuo sepustuksesi oli niin sekava, että olet varmasti joku huumehörhö.
- buaahhahahah
Onko kaikki kunnossa? Apuakin voisi hakea, jos ahdistaa...
- tiedoksi
Tämä sivusto on matkailusivusto.
- EipäKiusataNaminFriidua
Olipa tulkinta, yhteisen kielen puuttuminen.
Kerron esimerkin yli 40 vuoden takaa, toinen meininki kun kyseessä oli eteläsaksalainen mies ja suomalainen nainen. Molemmat lähes 40-vuotiaita silloin.
He tapasivat ruotsinlaivalla kun tumma postimies Saksasta oli lomalla, liikkui myös laivalla. Yhteistä kieltä ei ollut. Tietääkseni ainakaan naisella ei ollut mitään kielitaitoa kuin suomenkielessä.
Mies oli kuukausia suomessa ja oli rehti ja vilpitön. Tämä pari meni naimisiin ja muutti Saksaan ja molemmat halusivat Suomeen kun mies pääsi eläkkeelle Saksassa. Sitten he asuivat yhdessä vielä ainakin 10 vuotta suomalaisessa pikkukaupungissa. Hiljattain mies jäi leskeksi Suomessa.
Tässä oli pitkä avioliitto (kunnes kuolema teidät erottaa ...). Ehkä mies palasi Saksaan, kun siellä asuvat heidän lapsensakin, en tiedä. Mies piti Suomesta paljon, mutta hyvä ja varma työpaikka oli Saksassa.
Eipä tässäkään saksalaisen suomalaista vaimoa laitettu Saksassa maasta pois aikanaan. Kotirouvana hän eli miehensä kanssa kymmeniä vuosia.
Lähtikö mies vaimoehdokkaansa perään Vietnamiin? Jos noin on, ja jaksoi tehdä jotain vaimonsa viisumin eteen, niin kyllä se mies oli varmasti rakastunut kauniiseen Namiinsa. Noihin itämaisiin tyttöihin länsimaiden miehet rakastuvat tosi vahvasti, ei tässä mitään uutta.
Tässä kirjoittaa stadin kundi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061