Energiaparantajia, tajunnantaitajia ja suggestocoacheja koulutetaan kuulema eri puolilla Suomea. Myös ammattioppilaitoksissa, opintokeskuksissa, yksityisesti jne. Akateemisia ja terveydenhuoltoväkeäkin on mukana kurssittamassa:
"OPETUSTOIMI, AVUSTUKSET, OK, ERIKOISAMMATTITUTKINNOT JA JAMK"
http://vainopertamo.blogspot.com/2010/08/suggestoterapian-opetus-tutkittava.html
- OULU: ENKELI- JA PYHITYSHOITOA
- TURKU: CASE-KUVAUKSIA NETISSÄ JA HYPNOOSITANSSIA
- JYVÄSKYLÄ: SAATTOHOITOA, MENNEITÄ ELÄMIÄ JA SEKSIPULMIA
- KK TAVASTIA: EHEYTTÄVIÄ ÄÄNIKYLPYJÄ JA PARANTAVIA KIVIÄ
- HELSINKI: FLIRTTIOPPIA, KVANTTIKOSKETUSTA JA ESOTEERISTÄ PSYKOLOGIAA
- NYKY-SUGGESTOTERAPIA JA PARAPSYKOLOGIA
- SHY-KOULUTTAJAT: MISSÄ PÄTEVYYS?
http://vainopertamo.blogspot.com/2010/08/suggestoterapian-opetus-tutkittava.html
"OPETUSTOIMI, AVUSTUKSET, OK, ERIKOISAMMATTITUTKINNOT JA JAMK"
http://vainopertamo.blogspot.com/2010/08/suggestoterapian-opetus-tutkittava.html
- OULU: ENKELI- JA PYHITYSHOITOA
- TURKU: CASE-KUVAUKSIA NETISSÄ JA HYPNOOSITANSSIA
- JYVÄSKYLÄ: SAATTOHOITOA, MENNEITÄ ELÄMIÄ JA SEKSIPULMIA
- KK TAVASTIA: EHEYTTÄVIÄ ÄÄNIKYLPYJÄ JA PARANTAVIA KIVIÄ
- HELSINKI: FLIRTTIOPPIA, KVANTTIKOSKETUSTA JA ESOTEERISTÄ PSYKOLOGIAA
- NYKY-SUGGESTOTERAPIA JA PARAPSYKOLOGIA
- SHY-KOULUTTAJAT: MISSÄ PÄTEVYYS?
http://vainopertamo.blogspot.com/2010/08/suggestoterapian-opetus-tutkittava.html
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hain eräälle näistä rajatieto-alueen kurssitilaisuuksista. Myöhemmin kävin toisen kurssin. Hankin hoitopöydänkin En parantaakseni toisia ihmisiä, vaan itseäni ja vaimoani.
Näihin meni rahaa kaikkiaan 2000€. Kesti kauan mieltää, että kurssella opittu tieto voi parantaa mitä vaan omia kiputiloja tai pitää perusterveyttä yllä.
Tiedostamatta torjuin luonnossa olevan energian parantavan voiman. Se toimii! Kaljaköörissä istuminen on jäänyt pois, koska "otoksissa" nämä harjoitukset eivät toimi.
Tämän sanon: Mistään een ole saanut parempaa vastetta rahoilleni. Kallistako? Nyt enää sijoitukselle tulee hintaa 2€ päivää kohden.
Vaimo sanoi aluksi harrastustani huuhaaksi ja minua pimahtaneeksi. Ei sano enää. Luonnonerergia on joka hetki luonnossa vaikuttava voima. Sen voima on vastustamaton.
Olisiko sittenkin tullut halvemmaksi vaan lopettaa se kaljan imeminen? Vai vaatiko pöhnäilystä irti pääsy jonkun sijaistoiminnon?
"Olisiko sittenkin tullut halvemmaksi vaan lopettaa se kaltan imeminen"? Onhan se skeptisyyteen juuttuminen erän addiktion alue.
Tuntuu vaan, että tuon vastineen kirjoittaja suurin piirteen "elää" skepoilusta. Mistä se kertoo? Persiilleen menneen elämän katkerasta tilittämisestä.
Kyseiset huuhaa parantajat ovat itse arvioineet itsensä päteviksi.
Skepoko on pätevä tekemään pätevyystutkimuksia!!!!!!!!!
on "pätevyystutkimus"? Mistä "pätevyystutkimuksista" tuo edellinen kisrjoittaja muka kirjoitti?
Se tuo sinun edellinen kirjoittaja on palstan huuhaalobbari, jonka elämän sisältö ja näköjään raukan ainoa tehtävä on levittää sitä huuhaapaskaa. Hänellä ei ole elämässään mitään.
> Kyseiset huuhaa parantajat ovat itse arvioineet itsensä päteviksi.
Kukas tuon arvion olikaan tehnyt?
Kanssa saa inttää vaikka sata vuotta,ne ei siitä miksikään muutu.Olen tullut sen huomamaan.
Skepoilla kun ei ole minkäänlaista kokemusta energiahoidoista ynm.
Minullakin on monta tuttua jotka eivät usko muuhun kun leipään ja buranaan.
Meinaan on tuttuja, jotka uskoopi vaan leipään ja buranaan. Ja itku miten ovat aina niin vaivaisia ja sairaita. Joka kerta kun tavataan, alkaa sama valitusvirsi: kolottaa, särkee, on verenpainetta, pitää mennä taas lääkäriin ja rahaa menee aivan tolkuttomasti lääkkeisiin...No minä vaan kuuntelen, en viitsi enää pahemmin valistaa, kun ei mene perille, niin ei mene. Pitävät meikäläistä "mahtavana" kun en paljon puhu. Mitä minä puhuisin, kun voin hyvin ja olen terve ja se ei näitä narisijoita kiinnosta!
Jos sanon, että olen terve, niin nämä kuorossa että "oo onnellinen kun oot vielä saanu olla terveenä, noo kyllä se sullakin tulee kipuja kun oot meidän iässä". No näillä lääketieteen uhreilla on ollu vaivoja jo 30 v, eikä ne ole minua kuin muutaman vuoden vanhempia. Olinhan minäkin kremppainen jo alle 40 vuotiaana, mutta sitten otin elämäni ja terveyteni omiin käsiin. Mietin mitä syön, käytän vitamiineja ja käyn luontaishoidoissa. Ja terveenä ja elämäniloisena oon pysynyt.
Se minua ihmetyttää, että miksi me jotka haluamme käyttää luontaishoitoja emme saisi? En keksi muuta syytä kuin että näille pahan puhujille maksetaan. Vaiko onko nykynuorten aivot rappeutuneet ainaisesta tietokonepelien vahtaamisesta?