Mikä olisi hifikorvaa miellyttävä monikanavainen myös pelikäyttöön soveltuva äänikortti? Pitäisi lisäksi löytyä optinen S/PDIF -lähtö kotiteatteriin.
Onkohan Creative Labs Sound Blaster X-FI Xtreme Audio -kortissa hyvä ääni?
Hifimpi äänikortti
3
395
Vastaukset
- ä-ni
Hinta/laatu -suhteeltaan tuskin parempaa löydät, pelikorttina sitten integroitu tai joku Crertive tai whatever:
http://www.thomann.de/fi/esi_maya_44e.htm- ä-ni
nöyrästi pyydän anteeksi Creativelta näppishärötystäni...
- auttaja
Toivottavasti et ole vielä ostanut tuota kyseistä korttia, koska se on ainut kortti, missä halvempi piiri/prosessori ja ei yhtään RAMia. Omistan kyseisen kortin, ja kuulostaa ihan hyvältä, mutta olen vaihtamassa sen siksi, että siinä ei ole DD Liveä tai DTS Connectia. ET siis saa kuin 2 kanavaa S/pdif kautta.
Laittamalla pari kymppiä lisää, saat Titaniumin, jossa DD ja DTS ominaisuudet.
Tosta saa lisätietoo; http://en.wikipedia.org/wiki/Creative_X-Fi#X-Fi_line-up
Kysyisinkin, että mitä eroa on tällä Titaniumilla ja Titanium Fatal1ty Professional Seriessillä?
Hintaero on n. 50€
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1585462
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413283- 2543208
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442698- 361844
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271625Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411586- 161457
- 231447
- 241347