Jokos sitä?

Niin, että jokos sitä nuuskaa on saatu sinne Venäjän puolelle myyntiin?
4482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mistäpä sitä nuuskaa, nyt alkaa olla tupakkakin lopussa rajaseudulta. Tulee seuraavassa kuussa.

Äänestä

vieläkään ole tullut mustaa kultaa myyntiin?

Äänestä

Käy ostamassa sitä nuuskaa Ålannista. Ei rajalta saa rahalla muuta kuin naisia, viinaa ja tupakkaa eli sitä mitä terveelle heterolle pitääkin.

Äänestä

Hirsitalossa totesivat, että nuuskabisnes on Venäjällä kaput vähä niin kuin Hitlerkin. Ei ole eikä tule enää. Sanalla sanoen: vse. Etsikää siis muualta älkääkä turhaan elele enää unelmissanne Venäjästä mustan kullan maana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


adgg kirjoitti:

Niin, että jokos sitä nuuskaa on saatu sinne Venäjän puolelle myyntiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu