Teamspeak 3 serveri

Teamspiikkeri

Tarkoituksena olisi luoda oma Teamspeak 3 serveri, mutta tuli hieman mutkia matkaan. Hain clientin sekä serverin virallisilta kotisivuilta, ja clientti toimii ihan hyvin. Ongelma on serveri luomisessa. Aloittaessani serverin, näytön alanurkkaan ilmestyy vain Teamspeak 3 ikoni, jossa on pieni punainen valo. Kun siitä painaa, ei ole muita vaihtoehtoja kuin about ja exit. Jos käytän default porttia ja omaa IP-osoitetta clientissä, yrittäessäni yhdistää omalle serverille, kestää vain hetken ja ohjelma ilmoittaa, ettei pysty yhdistämään. En löydä myöskään mitään config tiedostoa, josta voisin asetuksia säätää. Ystäväni koitti omalla koneellaan, mutta tulokset olivat samat.

Kyllähän noita ilmaisia Teamspeak servuja löytyy muutenkin, mutta tarkoituksena olisi luoda oma ja käyttää kyseistä modia: http://www.armaholic.com/page.php?id=11339

Jos joku osaa avittaa, niin kiitos.

3

1564

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teamspiikkeri

      No ongelma selvisi. Erehdyin katsomaan huonosti tehtyä tutorial-videota. Näköjään pitääkin kirjoittaa localhost, eikä omaa ip-osoitetta, kun joinii omalle servulleen.

    • loudspeaker

      Paljonko TeamSpeak maksaa jos sen asentaa omalle serverille?

      • Tuntematon37

        Ei mitään se on FreeWare tai ShareWare. oma servuni on lolispeak.dtdns.net


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      49
      1248
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      13
      975
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      957
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      648
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      73
      635
    6. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      441
    7. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      420
    8. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      413
    9. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      23
      407
    10. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      15
      399
    Aihe