Vr on roisto

jksfsgdkldsgb g

En voi tajuta kuinka VR voi pitää hintoja niin ylhäällä edelleen??
opiskelijalipullakin hinnat on kalliit. esim hesasta rovaniemelle tulee jo niin kalliiksi, että on halvempi mennä lentäen kuin rynkyttää junassa 11h.

Lisäksi kun nämä junat ei ole edes mitään nopeita. Ranskassa pikajunalla on ihan oma merkitys. VR SUCKS!!
ja mainokset ovat ärsyttäviä, kampanjat vielä ärsyttävämpiä. että 10 senttiä per ostettu lippu menee maisemien kunnostukseen. No aika helvetisti pitää myydä että saa edes yhtä navetta korjattua!!!

4

600

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turhaa rutinaa

      mutta sittenhän turhaa valitat jos kerran pääset nopeammin ja halvemmalla.

    • Järkeä peliin

      Henkilöliikenne ei kannata Suomessa pääosalla nykyään käytössä olevasta reitistöstä. Täällä on yksinkertaisesti liian vähän ihmisiä.

      Kannattavien linjojen tuotolla joudutaan kustantamaan kannattamattomia. Hintataso pysyy korkeana, eikä pysty kilpailemaan esimerkiksi lentoliikenteen kanssa.

      Jos henkilöliikennettä ei saada karsittua, niin tämä loppuu jossain vaiheessa kokonaan. Liikenne tulee keskittää kannattaville reiteille ja niihin tulee panostaa niin, että ne ovat kilpailukykyisiä.

      • mikaell_94

        oon samaa mieltä kirjottajan kanssa et VR SUCKS, Lippujen hinnat on järjettömän kalliit. Kannattaa osta vaikk lippu ku matkustaa esim. Kuopiosta Helsinkiin niin Vaan Lahteen tai Kouvolaan saakka, ei siellä pahemmin tarkastajia näy ja sit jos joku konnari tulee niin sanoo että nukkui oman aseman ohi jää Tikkurilass poikes :d.


    • älä reppana ruikuta

      älä ruikuta vaan lennä. mitäs turhaan täällä kitiset

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1621
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      1031
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      912
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      906
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      790
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      782
    8. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      727
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      61
      722
    10. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      342
      721
    Aihe