F-Secure 2010 false positive

Miten vitussa tälle paskalla kerrotaan, että kyseessä on false positive? Ettei sitä vitun tiedostoo tarvi poistaa eristää jne., vaan sen voi ohittaa tekemättä mitään.
1299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kysy valmistajan neuvonnasta. Siitä olet maksanutkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


diipa daa kirjoitti:

Miten vitussa tälle paskalla kerrotaan, että kyseessä on false positive? Ettei sitä vitun tiedostoo tarvi poistaa eristää jne., vaan sen voi ohittaa tekemättä mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu