Jäge, Keravan tanssikeskus, Järvenpään tanssikeskus (motarin vierellä), Sillankorva, Korvatunturi, Jortsumestari, Tallukka, Sommelo, Alex Park, Pressa, Vanha Maestro, Pekka Niskan tanssikeskus jne jne
Kohta kaikki proo -paikat hävinneet pois Etelä-Suomesta.
Onko paritanssikulttuuri tullut tiensä päähän ?
Miksi Truehum on palstalla lopullisesti vaiennut ?
Ensi talvena enää Tanhuhovi, Pesis, Satulinna, Ruusulinna jäljellä. Ohueksi on mennyt.
Kohta kaikki proo -paikat hävinneet pois Etelä-Suomesta.
Onko paritanssikulttuuri tullut tiensä päähän ?
Miksi Truehum on palstalla lopullisesti vaiennut ?
Ensi talvena enää Tanhuhovi, Pesis, Satulinna, Ruusulinna jäljellä. Ohueksi on mennyt.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Veikkaus, mikä lava kaatuu seuraavaksi - Ruusulinna (muuttunut vanhojen paikaksi)?
Veikkaampa sarvituntumalla, että puistokulmalla, ruusulinnalla ja tanhuhovilla menee ihan hyvin ensitalvenakin, koska huomioivat esiintyjävalinnoillaan myös tavistaapertajia, (sain salaista tietoa talvikauden esiintyjistä ko tanssipaikoilta).
Pesäkallion veikkaan riutuvan muutaman vuoden takaisesta hyvästä tilastaan lähimmän parin vuoden aikana, samoin kuin kolmilamminkin.
Riutanharjullakaan ei kai ole mennyt kovin vahvasti tänä kesänä, joten tuskin paremmin menee ensikesänäkään, suru sinänsä perinteikkäälle lavalle.
Kapakanmäelle ennustan Hyviä vuosia pitkäksi aikaa, koska sijainti on hyvä, mm. tampere, hesa,hml, lahti, ihan siedettävän ajomatkan päässä kaikista cityistä, eivätkä ole menneet "halpaan".
Ennustukseni perustuu heinäsirkkojen reislihaksien poikkeavaan lihaksikkuuteen tänä kesänä, verrattuna edellisvuosiin.
"Miksi Truehum on palstalla lopullisesti vaiennut ?"
- Yrittäisit saada muutakin sisältöä elämääsi kuin H:n perään haikailu..
Ensi talvena H:n pakko alentua rahvaan foksaajien sekaan Puistokulmaan, Tanhuhoviin ja Ruusulinnaan.
sinne kuolaa H:ta. Slurps?
Miksi tällaista paskaa kirjoitetaan. Suoranaista valetta. Esim. pressa jatkaa alkaen 21.8 KVG.
yrität vaan joitain tanssihullua ärsyttä näillä "lopettamiskirjoituksilla"
"Miksi tällaista paskaa kirjoitetaan. Suoranaista valetta. Esim. pressa jatkaa alkaen 21.8 KVG.
yrität vaan joitain tanssihullua ärsyttä näillä "lopettamiskirjoituksilla" "
- kyseisellä provoajalla on niin kova ikävä H:ta eli yrittää saada tämän vastaamaan itselleen. Ei siinä muuta tarkoitusta ole. Provoaja haluaisi sairaalla tavallaan taas yhteyden kyseiseen H herraan, jotta pääsisi purkamaan pahaa oloaan. Hänen kohteensa kun on H. Näin se menee.
Meitä on moneksi, ei kannata välittää noista provoajista.
"Huun piossa ollessa eipä ole riitaa ollut.. "
- mutta kuitenkin olisi ilmeisesti niiiiin kiva riidellä ja saada H takaisin. Ette näemmä ollenkaan tiedosta lainkaan miten säälittävää on tuo teidän parkuminen H:n perään..
"Täällä kirjoitukset asialliseksi kantaa ottavaksi muuttuneet ,.."
Ai, onko sinunkin kirjoituksesi kenties esimerkki asiallisesta kirjoituksesta? Heh, taitaa kuule olla asiallisuus hieman kaukana sinun suoltamastasi tekstistä..