Kun sinä olet noin kaksikymmenvuotias poika, sinun ystäväpiiriisi kuuluu useita tyttöjä. Jotkut heistä ovat ihastuneita sinuun, mutta sinä valitset vain yhden heistä tyttöystäväksesi. Mitä teet lopuille? Pistatkö välit pokki, vai jatkatko heidän pitämistään YSTÄVÄTYTTÖINÄ? Entä salliiko sinun TYTTÖYSTÄVÄSI sen, vai tuleeko hän mustasukkaiseksi?
Ystävätyttö vain tyttöystävä?
Miten on?
14817
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Pane jokaista pyllyyn ja sano heippa
Pyllypano ei kannata. Se ei ole inhimillistä. Sitä paitsi ihmistä ei ole tarkoitettu panemaan perseeseen. Jumala kyllä tiesi, mitä teki ja antoi ihmisille älyn tähän asiaan.
Hihhulihei terve oi aivopesty uiskovainen.
Jopa itseään julkisuudessa ateisteiksi väittävät uskovat Jumalaan (myös sinä), vaikka sanoisit miten vastaan. Jumalaan usko on ihmiselle yhtä luontainen asia kuin syöminen tai nukkuminen. Ne, jotka kieltävät Jumalan, eivät ehkä ihan tosissaan ota sitä, mitä ankara Hän voi loppujen lopuksi olla ja varsinkin antaa aikojen lopussa kovan opetuksen siitä, että hänen nimensä on kielletty. He haluavat erottua porukasta (siitä uskovien porukasta), koska haluavat korostaa itseään.
Ne, jotka eivät OIKEASTI usko, ovat sitten jo älyllisesti niin jälkeenjääneitä, että he eivät voi käsittää kaiken fyysisen olleen alunperin toisen toisen todellisuuden (sen ainoan oikean) varassa. Siellä ei ole olemassa aikaa tai mitään ''fyysisiä'' lakeja. Siellä ovat äärettömyys ja ikuisuus. Täällä EI OLE äärettömyyttä tai ikuisuutta. Ne, jotka eivät usko Jumalaan, eivät voi käsittää sitä, miten joku olisi luonut maailmankaikkeuden. He ajattelevat sen syntyneen itsestään. Se on valitettavasti mahdotonta. Ihan vaan tiedoksi. Kannattaa vain uskoa, niin pelastutte äärettömyyden ja ikuisuuden puolelle! Ja uskon, että te siihen pystytte!
menisit 20v poika ettimään oman ikäistä seuraa niistä muista pojista, jätä tytöt rauhaan.
ne kattelee meitä komeita 30 äijiä.
ihme että tuon ikäistä pikku vatkulipäätä kiinnostaa tytöt jo noin paljon. vitun vellimuna.
Kyllä on ateisteja jotka on ihan omasta halustaan päättänyt olla uskomatta, no minun mielestäni, mihinkään olemattomaan. Se on tahdonvoima ja yksi päätös elämässä. En kiellä etteikö ihmisellä olisi lajina luontaista uskomista johonkin ylempään voimaan koska olen siitä itsekkin jotakin kuullut. Mutta ne, joilla on elämä ihan kondiksessa ilman sen suurempaa epätoivoa että alkaisivat rukoilemaan ja anomaan apua jostakin, ovat realisoineet ettei tarvitse uskoa johonkin, josta ei ole itse nähnyt mitään merkkiä tai tieteellisiä faktoja.
Vittu eikö sinua vituta, että elämä loppuisi kuoleman jälkeen??????????? Ilmeisesti ei! Kuules rukoilla pitää aina, olit sitten hyvällä tai pahalla tuulella! Jumalaa täytyy kiittää jokaisesta päivästä, jonka Hän on sallinut meille tulevan. Mietippä sitä, että jonain päivänä tai yönä tätä nykyhetkistä maata ei enää ole. Hän luo uuden taivaan ja uuden maan. Käsitykseni mukaan olemme siellä (ketkä sinne pääsevät) lähes samanlaisessa muodossa kuin nytkin. Meitä eivät vaan enää koske fysiikan lait, koska maailma, jossa olemme sitten ei ole enää samanlainen kuin tämä. Kannattaa kiittää Jumalaa ja rukoilla ainakin jokaisen päivän päätteeksi. Ei pitäisi olla liian suuri vaiva. Eikä sitä tarvitse tällä foorumilla kertoa. Voit olla sängyn alla tai peiton alla ja olen aivan varma, että kukaan ei rukouksiasi kuule, jos esimerkiksi rukoilet ajatuksissasi. Käsiäkään ei ole pakko pitää ristissä. Ajatukset riittävät, Jumalaa näkee ja kuulee nekin!
Ja ''ateisteille'' vielä: Kertokaapa, mistä tämä fyysinen todellisuus on saanut alkunsa? Onko se alkanut ihan alkuräjähdyksestä vai??? Ei sitä todellakaan ole kukaan pistänyt aluille? Mikä on vastauksenne? Muistkaa, ettette vastaa ''toisesta maailmankaikkeudesta'', sillä tarinanne pettää jokaisessa kohdassa. Tässä todellisuudessa EI OLE edelleenkään ikuisuutta tai äärettömyyttä. Ja tyhjyydestähän ei voi tulla itsestään ainetta. Sen ovat teidän rakkaat tiedemiehennekin todistaneet puolestanne, että uskoisitte Jumalaan!
Ei. Ei vituta että elämä loppuu kuoleman jälkeen koska se on yksi luonnollinen asia elämän kiertokulusta. Siksi pyrin elämään tämän aineellisen elämäni hyvin koska olen sisäistänyt, että kuoleman jälkeen et tunne mitään ja sinun elämäsi on jo eletty ja piste.
Taidan alkaa muslimiksi, niillä se vasta onni kukoistaa paratiisissa. Varsinkin jos tekee terroritekoja väräuskoisia vastaan. Saa 72 neitsyttä käyttöönsä. A vot, Mikäpä ois kelliessä.
voi hemmetti mitä hihhuleita :D sitäpaitsi, se, ettei usko jumalaan, ei ole jälkeenjäänyttä, sillä jos rationaalisesti ajatellaan, ei ole mitään paranormaalia. jos ei ollut aikaa eikä universumia, tuskin oli jumalaakaan. ja stephen hawkins selitti universumin synny gravitaation vaikutuksesta. se etteikö universumia ollut, ei tarkoita ettei ollut aikaa tai fysiikan lakeja. ainoastaan planeetat ja muu _materialistinen_ syntyi.
thanks for your time.
No eihän kavereita ole koskaan liikaa, joten yrittäisin pysyä väleissä.
Onko kukaan koskaan kokeillut ruumiista irtautumista??? Mitäs sanotte siihen, että ihminen voi olla kahdessa eri todellisuudessa yhtä aikaa ''elossa''? Joko alkaa pää kääntymään sille oikealle kannalle?????????
Ystäviä (siis todella ystäviä) ei tosiaankaan ole liikaa riippumatta siitä onko ne samaa vai eri sukupuolta. YSTÄVÄ on kultaakin "arvokkaampi"!!!
tyhjyydestä voi ilmestyä materiaa.Jos väitätte että edistyneestä fysiikasta jotakin tiedätte niin tietäkää sitten. Lukekaa ja tulkaa sitten selittelemään.