piuhalla 100-200 euron kuulokkeita vai tyytyäkö langattomiin saman hintaluokan kuulokkeisiin? Mitkä merkit/mallit olis ok.? Vahvarina on yamaha rx-v567.
Kiitos vastauksista!
löytyykö 5m.
2
609
Vastaukset
- :)
Voihan niihin ostaa jatkojohdon. Itse käytän kuulokkeiden oman 3m johdon lisäksi 5m jatkojohtoa.
Hyvät kuulokkeet tuohon hintaluokkaan suomesta ostettuna on esim. Sennheiser HD595.
Myös AKG ja Beyerdynamic mallistoa kannattaa katsoa.
Oman kokemukseni mukaan langattomat kannattaa unohtaa, parhaatkaan sellaiset ei pärjää keskinkertaisille langallisille.
Jos ulkomailta tilaaminen onnistuu niin suosittelen käymään Thomann:n sivuilla.
http://www.thomann.de/fi/kuulokkeet.html- liikkumavapaus
Itselläni on Sennheiserin RS120 langattomat kuulokkeet, jotkas mielestäni ovat äänenlaadultaan paremmat kuin monet langalliset. Langattomuus on kyllä aika iso etu.
Kunnon hifistelijähän "ajaa sisään" laitteitaan (= sopeutuu laitteiden tuottamaan ääneen) vähintään viikon ennenkuin esittää arvioita niistä. Viikossa varmaan saat ajetuksi sisään myös langattomat kuulokkeet....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16322123Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant658786Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va646192SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1785802Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3145252Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294816HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.794422Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm804231"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.192894