Varasimme Europcarista seitsemän hengen auton Italian lomaa varten. Netin varaussivun mukaan autona oli PG 5008 7h vai vastaava. Näin meille vakuutettiin myös puhelimessa kun soitimme Europcarin Suomen toimipisteeseen.
Italiassa meitä odotti ikävä yllätys kun autosta, joka kyllä oli PG 5008, puuttuivat kolmannen rivin penkit. Virkailija sanoi, ettei heillä edes löydy valikoimista seitsemänpaikkaisia autoja. Hän kuitenkin lupasi yrittää meille sellaisen hankkia lomamme aikana. Näin ei kuitenkaan tapahtunut vaan jouduimme ajamaan lapsi sylissä koko lomaviikon.
Olisi varmaan pitänyt osata odottaa jotain tällaista sillä Europcarin hinta oli lähes puolet halvempi kuin muiden vuokraamojen. Siis nimenomaan seitsemänpaikkaisen auton hinta. Auto oli onneksi tilava, siisti ja upea ajettava.
Europcarin lupaukset katteettomia
2
487
Vastaukset
- tyypillisesti
italialaiselta touhulta. En niinkään syyttäisi Europcaria, mutta en tosin ole tuota ketjua Italiassa käyttänyt.
- samoin_laskut
Europcarin toiminta ei kannattaisi ilman huijauksia. Autoon jätetään joku merkitsemätön naarmu tai lommo paikkaan, josta asiakas ei huomaa katsoa. Sijaitsee usein joko etuhelman alla tai tuulilasissa on pieni huomaamaton kiveniskemä, Sitten palautusvaiheesa se yllättäen löytyy. Asiakkaalla on kaksi vaihtoehtoa. Maksaa vakuutuksesta tai luottokortilta. Summa on usein moninkertainen auton alkuperäiseen vuokrahintan nähden.
Näin on käynyt Europcarilla. Mutta ei käy enää. Käytän nykyään muita vuokraamoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753507
- 622664
- 792492
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582358Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912297- 421833
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2191801- 441739
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151411EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481370