Onko tuo helppo reitti ajaa navigatorilla Bergamosta Milanoon? Millainen liikenne? Ruuhkat? Minne Milanossa kannattaisi asettaa GPS, parkkitalo tms keskustan liepeille?
Hieman vähän tullut ulkomailla liikuttua ja nyt tarvitsee ajaa Milanoon Bergmosta. Autolla olen kyllä ajanut vaikka kuinka.
Hieman vähän tullut ulkomailla liikuttua ja nyt tarvitsee ajaa Milanoon Bergmosta. Autolla olen kyllä ajanut vaikka kuinka.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Reitti Bergamosta Milanoon on varsin helppo. Moottoritie kulkee aivan lentokentän vieressä, siis 100m verran terminaalista, sen toinen pää on Milanossa, voi jatkaa esim. Via Padovaa/Palmanovaa pitkin.
Ja SILTI. Linja-auto yhteys kentältä Milanoon on nopea, tehokas, julkinen liikenne keskustassa todistetusti hyvä. Ei parkkipaikkaetsintöjä, ei maksuja, myös auton käyttöä (liikkumista) keskustassa veroitetaan. Mitä varten?