Olen menossa naimisiin enkä missään nimessä halua pukeutua perinteiseen valkoiseen hääpukuun. Olen erittäin vaaleaihoinen, joten liian vaaleat sävyt vain korostaisivat sitä.
Jonkinlaista sinistä olen miettinyt, mutta toki muutkin värit kelpaisivat. Harmi vaan, että nettihääpukukaupoissa näyttää olevan tuo valkoinen ainoa väri mitä myyvät. Mistä siis saisin värikkäämmän hääpuvun? Ompelijalla sen teetättäminen olisi todella kallista ja kun ei ole edes mitään takeita, että se sitten mahtuisi päälle tai olisi ylipäätään täysin oikeaa kokoa.
Värikäs hääpuku
4
1035
Vastaukset
- katso tarkkaan
Kyllä ihan kaikissa nettikaupoissa on iltapukujen puolella erittäin juhlavia värillisiä pukuja. Ei kannata katsoa niitä hääpukuja, vaan tosiaan kaasonpukujen, iltapukujen tms. nimikkeen alla olevia. Morsiusliikkeissä kannattaa kierrellä nyt kun on alennukset ja katsoa heidän iltapuvut läpi, voit tehdä edullisia löytöjä.
- timmu81
mitä kokoa olet? ja mitä väriä olet ajatellut?
vastaile [email protected] - Rouva O
Kyllähän ompelijalla teetetty puku mahtuu päälle! Sehän tehdään yksilöllisesti sinun mittojesi mukaan.
- 7+12
puvun ompelijalla, kankaat maksoivat 100 euroa ja työ 200 euroa. Toinen ompelija jonka luona kävin kyselemässä olisi veloittanut työstä 600 euroa. Hän ei kylläkään kuunnellut toiveitani vaan olisi tehnyt erilaisen puvun kuin mitä minulle tuli, mutta ero on sen verran suuri että toinen ompelija oli varmaankin ylipäänsä kalliimpi. Eli kannattaa kysellä useammasta paikasta. Ja todellakin, teetetty puku nimenomaan on oikeata kokoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1411493
- 1221266
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261053Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89984Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313881- 99833
- 38732
- 109676
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.59672Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144644