Saariselän ravintolat?

Dan11189

Olen menossa Saariselälle viikoksi 36. Päivisin on tarkoitus tehdä vaelluksia lähitienoilla ja iltaisin käydä syömässä ja miksipä ei välillä juomassakin hyvin. Kaipaisin vinkkeja a) hyvistä päivävaelluskohteista alueella ja b) hyvistä ruokaravintoloista ja menopaikoista.

3

787

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Piahellu

      Tunturihotelli iltaykkönen, Laanilaan päivätansseihin. Tunturihotellin ruoka ei minusta ole kaksista, joten parempaa sain Teerenpesässäkin. Kävele Rumakuruun, helppo ja kiva reitti. Kappelissa on joskus mukavia konsertteja.

      • Dan111123

        Kiiti vinkeistä:)


      • pipsuliini26

        Tunturihotellin takaa lähtee merkitty luontopolku ylös Iisakkipäälle ja kiertää siellä tunturin laen ympäri. Upeat maisemat siellä on. Se on talvellakin käveltävässä kunnossa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1389
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      781
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      66
      725
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      88
      714
    5. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      669
    6. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      648
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      144
      646
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      602
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    Aihe