Kävitkö Varkauden kaikissa kesäkahinoissa? Mitäs tykkäsit? Toi Tsampijuttu oli ihan ok, mutta lisää pitää olla äksöniä ympärillä...Eli porukkaa lisää ja aktiviteettia lisää, vai mitä. Tsampitapahtuman ruokailu oli pikkuisen vajaa, mutta ehkä sitten ensi vuonna uudella puhdilla.
Sitten oli noita höyrypursia ja konsertteja..Kävitkö heiluttamassa liuhulettiä musiikin tahtiin, mitä?
Sitten asiaan...Mikä arvelet olevan Varkauden väkiluvun olevan heinäkuussa ja nostaako opiskelijoiden tulo sitä edes elokuussa?
Montako luksustaloa on aloitettu rakentamaan eläkeläisten paluumuuttoa varten?
Onko heitä jo alkanut tulemaan?
Nouseeko se kauppakeskus siihen aseman nurkille? Antaako Trisman porukka edes kaavalle lupaa, kun voi mennä ne poonukset....
Pruuno Hoi!
6
450
Vastaukset
- aikoja sitten
varkkila jatkaa elämässä eteenpäin. Alkaa kuulostaa siltä että sinulla itsellä on tuo tekeminen vähän vähissä. Anna Brunon? olla ja mene eteenpäin. Ei tuota natinaa jaksa lukea kukaan!!
- kpo kauppoihin rahat
en ole Varkkila enkä Bruno mutta mielestäni Varkaus tarvitsee tapahtumia ja kauppoja!
- Varkkila
epäpätevä ja asiaa tuntematon siitä hus pois. Pruuno tietää eläkeläistsunamista kaiken, eli hän on asiantuntija. Minä taas tiedän kaiken siitä, miksi sitä tsunamia ei tule.
Mitäs sinä siitä tiedät, et mitään. Hus siitä pois, kuules :) - Varkkila
kpo kauppoihin rahat kirjoitti:
en ole Varkkila enkä Bruno mutta mielestäni Varkaus tarvitsee tapahtumia ja kauppoja!
Tästä on kyse. Varkaus tarvitsee niin paljon kaikkea, ettei taida virta riittää. Toivokaamme uutta teollisuutta kaupunkiin ja paljon...Silloin tulisi niitä paluumuuttajia ja uusia asukkaita veroja maksamaan tänne.
Ensinnäkin olen ollut reissussa juhannuksen jälkeen enkä ole päässyt harmi kyllä noihin tapahtumiin. No jos siinä pahaa niin hyvääkin olen nähnyt Suomea melkein 5000km:n verran ja tapahtumia myöskin. Jää kyllä sellainen kuva että me asutaan täällä vielä sitä "ryssän" aikaa. Tarkoitan sillä meidän ympäristöä. Eniten kiinnitin huomiota muualla noiden katujen siisteyteen ja niiden ympäristöön. Täällä ei ole sellaisia kauniita kukka-asetelmia ja varsinainen sydän oikea kävelykatu puuttuu. Matkailun kannalta tapahtumatieto on erittäin vaikea löytää sekä paikallislehdestä että Varkauden nettisivuilta. Se on nykypäivää. Muualla se on erittäin toimivaa jopa pikku kylissä. Älä Varkkila hätäile sekä ne eläkeläistalot että se kauppakeskus on jo paperilla. Kaikki aikanaan. Ne Leppävirran ja Joroisten taistelut Pirtinvirran sillalla on ohi ja tämä militarisoitu vyöhyke Varkaus ollaan purkamassa ja sopimuspaperin teko jää yhden koneen varaan hienopaperia jolla voidaan kirjoittaa jälkipolville typeristä ihmisistä jotka olivat syypäitä tähän tilanteeseen.
- Varkkila
jo pitkän aikaa, että matkailuhommat tökkii ja pahasti. Siellä tehdään nyt niin lennokkaita suunnitelmia, ettei taida tavan matkailijaa tavoittaa ollenkaan. Vaikka siellä kuinka kitistään uuden leirintäalueen puolesta, niin totuus on, että Taipaleen purku oli iso mokaus.
Tapahtumat on aika alkeellisia vielä ja mainostaminen takkuaa. Jos vaan saavat "jatkoaikaa" noille jutuille, niin tapahtumat saattavat alkaa jo kokoamaan porukkaakin ihan kivasti.
Ongelmana muuten noissa uusissa paperilla olevissa suunnitelmissa on se, että vielä puuttuu se maksaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?944151- 262268
- 2002126
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1011942PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w3911732- 1431329
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001249Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321045Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72956Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?78815