blondia kun blondi oli taivaan porteilla.
Jumala; -Olet ottanut liian paljon suihin.
-Tiedät sä blondi, se on niin blondimaista ja syntistä.
Blondi tuli Jumalaa kohti mutta Jumala torjui hänet ja nakkasi niskavilloista helvettiin.
Jumala lisäsi siihen; -siellä voit ottaa suihin itse Saatanalta vaikka kuinka paljon.
-Saatanahan on tunnettu syntisyydestään.
Jumala ei armahtanut
juha82222
3
1124
Vastaukset
Paljon muuta teekään.
- VictorVonHelsinki
Suihinotto syntistä? Aika moni joutuu helvetiin
- LapsellinenMaailma
Pyhinkin henkilö voi joutua tekemään mitä tahansa kuvottavuuksia, jos orjuuttajat vievät langattomilla tekniikoilla vapaan tahdon. Sitä paitsi, käsittääkseni saatana oli kyllä se Jumalan Vastustaja ensisijaisesti. Ihmiset ovat syntisiä. Älä nimeä korkeinta enkeliä syntiseksi, sillä voi olla seurauksia, kun Advocatus Diaboli syyttää Sinua ja Jeesus toimii puolustajanasi. Lapsen usko-maailma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 595089
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544592Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224529Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961747- 911422
- 811388
- 2281328
- 3151039
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850