Hei!
Mahtaako Veter olla pätevä paikka viedä kissat terveystarkastukseen/rokotuksille? Tai ylipäätänsä mikä olisi hyvä eläinlääkäri Tampereella miel. keskustan tuntumassa? (en omista autoa ja bussilla on hivenen huono kissoja kuljettaa).
Mielipiteitä kaipaisin myös Satakunnankadulla sijaitsevasta Tuhatjalasta.
Kissoilla olisi taas aika uusia rokotukset, mutta olen suht uusi kaupungissa eikä ole vielä tietoa lääkäreistä.Myös jonkin sortin hintavertailua kaipaisin. Lähinnä jos niissä on huimia eroja.
Kiitos vastauksista.
Veter Tampereella
13
3773
Vastaukset
- tamperelainen mirri
Veter on hyvä paikka, mutta kallis kun mikä. Tuhatjalasta en tiedä. Itse kävin Jaana Kekillä jossa palvelu oli mukavaa ja hinta pieni.
- Treelta
Minunkin käsitykseni Veteristä on tuo sama, eli että se on hurjan kallis, mutta varmaan lähinnä jos on jotain erikoisempaa. Muistaakseni ystävän koiran rokotus puolitoista vuotta sitten olisi ollut Veterissä vain muutaman euron kalliimpi kuin hieman kauempana keskustasta, jonne joutuisi puolestaan maksamaan matkat. Kannattaa soittaa ja kysellä hintoja. Tuosta Tuhatjalasta en tiedä, mutta jos siellä on samat työntekijät kuin kaupungin eläinlääkärillä aikoinaan (luulen heidän siirtyneen Tuhatjalkaan), niin he olivat kyllä mukavia ja asiantuntevia.
Itse olen pitänyt ehkä eniten Hakametsän eläinlääkäristä, mutta sinne tosiaan pitäisi mennä bussilla (sekin kyllä onnistuu, silloin tällöin kuljetuskoppia nähneenä totean). :) Busseja menee ihan vierestä.- iäkäs kisu
Meidän kisua Hakametsän eläinlääkäripalvelussa. Olen käynyt myös muutaman kerran Tuhatjalassa.
Hakametsän palvelusta pidän käymme mielummin siellä.
Hakametsässä on hyvä varustetaso niinkuin verenpainemittari. - tamperelainen mirri
iäkäs kisu kirjoitti:
Meidän kisua Hakametsän eläinlääkäripalvelussa. Olen käynyt myös muutaman kerran Tuhatjalassa.
Hakametsän palvelusta pidän käymme mielummin siellä.
Hakametsässä on hyvä varustetaso niinkuin verenpainemittari.Olen ymmärtänyt, että Hakametsässä ja Veterissä on paras varustus ja parhaat laitteet. Hinta on ilmeisemmin hieman kovempi, mutta jos kissallani ilmenisi jotain vakavampaa niin jompaan kumpaan varmaan suuntaisin tai jos rahasta ei olisi kiinni niin silloin myös tavallisissa asioissa. :)
- ..--
tamperelainen mirri kirjoitti:
Olen ymmärtänyt, että Hakametsässä ja Veterissä on paras varustus ja parhaat laitteet. Hinta on ilmeisemmin hieman kovempi, mutta jos kissallani ilmenisi jotain vakavampaa niin jompaan kumpaan varmaan suuntaisin tai jos rahasta ei olisi kiinni niin silloin myös tavallisissa asioissa. :)
Käytetään Etelä-Tampereen eläinlääkäriä ja Virpi Arminen.
Osaava ja edullinen. - alkup.
..-- kirjoitti:
Käytetään Etelä-Tampereen eläinlääkäriä ja Virpi Arminen.
Osaava ja edullinen.Tuhatjalkaan sitten varasin ajan. Kauhistuin sen verran Veterin hintoja, että ei kiitos!
Maanantaina on lääkäriaika. Niin kerron vaikka sitten lisää tänne kokemuksia ko. paikasta :) - alkup.
alkup. kirjoitti:
Tuhatjalkaan sitten varasin ajan. Kauhistuin sen verran Veterin hintoja, että ei kiitos!
Maanantaina on lääkäriaika. Niin kerron vaikka sitten lisää tänne kokemuksia ko. paikasta :)Jäi hieman kolkko olo käynnistä. Eipä juuri päässyt kyselemään tms. kun ohjattiin jo kassalle rokotusten jälkeen.
Ehkäpä edullinen hinta näkyy sitten palvelussa... - joopa joo
iäkäs kisu kirjoitti:
Meidän kisua Hakametsän eläinlääkäripalvelussa. Olen käynyt myös muutaman kerran Tuhatjalassa.
Hakametsän palvelusta pidän käymme mielummin siellä.
Hakametsässä on hyvä varustetaso niinkuin verenpainemittari.Verenpainemittari löytyy joka paikasta eikä kerro mistään ERTYISESTÄ VARUSTETASOSTA :D :D :D
- kissanomistaja
itse suosittelen hervannan eläinlääkäriä ylioppilaankatu 6-8 käytän 16v kissaani siellä ,bussilla 23 pääsee sinne (päätepysäkille) ja siitä 300 m kävelyä.
- asdfgadgg
Veter on kalliinpuoleinen, mutta on kyllä huippupaikka muuten. Kissamme sai erittäin hyvää hoitoa ja lääkärit sekä hoitajat olivat erittäin ystävällisiä. Sanoinkin että en ole itse saanut ikinä niin huomaavaista hoitoa yksityisellä lääkäriasemalla
- Jalice
Meillä taas Veteristä käsitys että suosivat enemmän koiria. Ainakin kovin nihkeesti meidän kissaa olisivat hoitaneet. Tai tällaisen kuvan sain. Ja kalliskin on. Etelä-Tampereen Eläinklinikka on loistava hinnan ja palvelun suhteen. Sinne toki täytyy keskustasta bussilla mennä.
- T.H.
Kävin tänään kissan kanssa Veterissä ja kallis se on mutta lääkäri oli paljon asiantuntevampi kuin esim. Reviirissä jossa kävin viimeksi, mutta olipa Veterin lääkärillä ikääkin paljon enemmän et ei ihme. Sain vastauksia moniin kysymyksiin joihin ei muualla ole osattu oikein sanoa mitään valaisevaa. Ystävällinen palvelu eikä mitään valittamista. Veterissä pystyttiin myös tutkimaan ultraäänellä sydän. Sitä ei pystytä tekemään kuin Veterissä ja Hakametsässä. Joten riippuu asian vakavuudesta mihin kannattaa mennä.
- Anonyymi
Kallis paikka ja yrittävät rahastaa.Tuli siis aivan sellainen käsitys, että suosivat enemmän koiria. Ainakin kovin nihkeesti meidän pientä kissaa hoitivat. Odotimme päivystyksessä kissanpennun kanssa 5h ja aina menivät koirat edelle... Vihdoin kun lääkäri tuli käymään niin ehdottivat röntgenkuvia. Tiesimme kuitenkin, että tämän jälkeen pitää vielä ottaa varjoainekuvat. Yrittivät siis turhaan rahastaa. Tämän jälkeen yrittivät vielä ehdottaa sivelynäytteitä, jotka olisivat olleet aivan turhia. Lähdimme lopulta toiseen eläinsairaalaan ja kissanpentu pääsi siellä leikkaukseen. Paljon halvempi paikka ja mukavammat lääkärit ja hoitajat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset25217407Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18112376Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El706160MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny214985Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään694975Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.514118Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja403674Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta1003662NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun413161Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463119