digi

Onko valokuvausliikkeissä aparaatteja jossa voisi selata kuvia muistikortilta esim. microsd ja valkata mieleisensä
5308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Riippuu toki liikkeestä, mutta luulisin olevan kyllä. Ainakin muistitikulta olen suoraan kuvia jättänyt, enkä usko että liikkeet haluavat menettää asiakasta siksi, ettei jostain formaatista kuvanluku onnistu..

Äänestä

Onhan noita. Itse suosin Fotoyksiä, koska siellä ei ole mitään kiinteää toimitusmaksua, joten pienet tilaukset ovat edullisia. Lisäksi pidän niiden 11x15 kuvakoosta. MicroSD:ssä kannattaa varmuuden vuoksi ottaa adapteri mukaan. En muista onko niissä valmiiksi lukijaa tuolle kortille.

Kuviin voi tarvittaessa tehdä rajaukset automaatilla. Halutessaan kuvan saa heti, tämä tosin maksaa enemmän

Äänestä
  • entä sonyn käyttämä memory stic tarviiko siihen jonkun sovittemen

    Äänestä

  • kinoxi kirjoitti:

    entä sonyn käyttämä memory stic tarviiko siihen jonkun sovittemen

    Kortinlukijalla pitäisi toimia, jos ei laitteessa suoraan ole liitäntää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloittelijat kirjoitti:

Onko valokuvausliikkeissä aparaatteja jossa voisi selata kuvia muistikortilta esim. microsd ja valkata mieleisensä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu