Blue1:nkin käyttöön ottamista koneista tippuu osia taivaalta:
http://www.kirotv.com/news/24609191/detail.html
Blööllähän tuosta on jo ennestäänkin kokemusta kun mm. Lontoossa
putosi Blue1 Avron kappale talon katon läpi.
B717 - osia tippuu
11
930
Vastaukset
- SeenMyCowling?
Moottorin suojapellit näköjään lähteneet kävelemään. Ei mikään ennen kuulumaton juttu, vastaavaa on tapahtunut mm. Airbus A320 -konetyypille.
http://www.airliners.net/photo/Skyservice-Airlines/Airbus-A320-232/0110745/L/- paska yhtiö
uskaltaakos Easyjetilla sit enää lentää kun sillä on noita A320 joista osat putoilee
EasyJet:
Airbus A319-100 127 kpl (59 tilauksessa)
Airbus A320-200 19 kpl (11 tilauksessa)
Airbus A321-200 4 kpl (2 tilauksessa)
- outvfouvfp
Taas on näköjään finskin pojat käyny värikynän kanssa pelottelemassa VAAARALLISESTA LENTOYHTIÖSTÄ :D Joten samalla logiikalla kun aibusille on sattunut viimeaikoina paljon onnettomuuksia ja vaaratilanteita on mm. Finnairin tai ihan sama... kaikkien maailman lentoyhtiöiden airbusit vaarallisia. :)
- erthyeryth
Jep... parempi sentään moottoripellit eikä kokonaiset koneet kuten airbusilla. Selvitään sentään pienellä kosmeettisella haitalla.
- dfdfdfsdfdsfddfs
erthyeryth kirjoitti:
Jep... parempi sentään moottoripellit eikä kokonaiset koneet kuten airbusilla. Selvitään sentään pienellä kosmeettisella haitalla.
Onhan boeingeista tippunut kokonaisia moottoreitakin (esimerkiksi El Alin rahtari josta tippui kaksi moottoria, kone tuli tonttiin sitten), ja puhumattakaan kokonaisista koneista.
- liuygployig
dfdfdfsdfdsfddfs kirjoitti:
Onhan boeingeista tippunut kokonaisia moottoreitakin (esimerkiksi El Alin rahtari josta tippui kaksi moottoria, kone tuli tonttiin sitten), ja puhumattakaan kokonaisista koneista.
On on.. ja tämähän tekee myös esim AirBalticista todella vaarallisen firman koska heillä on Boeing laivue..? :D
- kauheen kamlaa
liuygployig kirjoitti:
On on.. ja tämähän tekee myös esim AirBalticista todella vaarallisen firman koska heillä on Boeing laivue..? :D
kaikkein kamalinta on, että Turkmenista Airilla on niitä. Kuinka enään uskaltaa mihinkään lentä......
- iugpiug
kauheen kamlaa kirjoitti:
kaikkein kamalinta on, että Turkmenista Airilla on niitä. Kuinka enään uskaltaa mihinkään lentä......
Nii-in! Millään lentoyhtiöllä, nyt kun Airbus ja Boeing on jo sen verran vaarallisia. Embraerillekin on käynyt vaaratilanteita, joten siinä meni myös Finnairin lyhyemmän matkan lennot... Bombardierin Dash sotkusta puhumattakaan.
- takaTuuppari
Taasko täällä jauhetaan paskaa BlueOnesta? Ensimmäisen kerran tänään näin Vantaalta nousseen B717:n. Hyvältä näytti ja kuulosti. Tyylikäs kone verrattuna esim. A319:ään :-)
- sama kuin DC9-30
Uudelleen lämmitetty vain.
- rn ryjnr
Jep, ja A380 on sama kuin Wrightin veljesten ensimmäinen puuhäkkyrä. Uudelleenlämmitetty vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24845373Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111250Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21110892Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369721Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236521Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03220Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302249- 391677
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261530