Minä ja mieheni olemme lähdössä Salin saarelle viikoksi loka/marraskuun vaihteessa,hotelli on Riu Funana?Onko muita menossa nyt syksyllä/talvella Kap Verdelle ja mille saarelle,mikä hotelli?
Kuka on lähdössä tänä syksynä Kap Verdelle?
7
909
Vastaukset
- ok
Olen lähdössä lokakuussa ensimmäiselle Finnmatkojen reissulle Kap Verdeen, eli 12.10.2010.
Eli en kuun kaiteessa niinkun te. Menen asumaan da luziin, koska haluan kokea sen Verdeläisen paikallisasutuksen "sykkeen".Enhän kuitenkaan hotellissa päiviäni kuluta. Lähden ihan yksikseni reissuun, pikkasen jännittää, koska siellä käyneet ovat varoitelleen yksin liikkumista iltaisin.
Mutta nautitaan, niin Te kuin minäkin erilaisesta kulttuurista. HYVÄÄ MATKAA TEILLE! - sisko.
Menossa samaan paikkaa marraskuun puoli välissä viikoksi. Kerrothan palattuasi mielipiteesi reissusta.
- matkaaja88
Täällä myös yksi lähtijä lokakuun 12 päivä.. :) Hotellina myös tuo riu funana.
- ,mdkfnkd
matkaaja88 kirjoitti:
Täällä myös yksi lähtijä lokakuun 12 päivä.. :) Hotellina myös tuo riu funana.
Kirjoittelehan kokemuksista kun palaat.Onko tuo teidän lähtö syksyn ensimmäinen?
- matkaaja88
,mdkfnkd kirjoitti:
Kirjoittelehan kokemuksista kun palaat.Onko tuo teidän lähtö syksyn ensimmäinen?
Taitaa olla ensimmäinen lähtö tosiaan.
Tottakai tulen kertomaan reissun hyvät ja huonot puolet, tosin viivyn siellä 2 viikkoa enkä vain yhtä.. :)
- matkaaja 5
Sama aika, sama paikka ja sama hotelli löytyy myös meidän perheen lomavarauksesta. Innolla matkaa ja huoletonta lomaa jo odotellaan.
- matkaaja88
jep, aivan täpinöissä myös :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä14511302- 278063
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.555828Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1584503Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai314296Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas814152- 843448
- 803196
- 471679
- 391582