Mistä mahtaa johtua että, pyyhkimien ollessa tihku-asennossa, pyyhkimet saatavat pysähtyä minne kohtaan tahansa? Joskus tosin pysähtyvät sinne minne pitäisikin, eli tuulilasin alareunaan, mutta yleensä esim. keskelle lasia.
Pyyhkijöiltä sijainti hukassa.
TätiTäi
1
451
Vastaukset
- HOJ
Vika voi olla monessa paikassa mutta yleensä kun tihkuasento alkaa kenkkuilemaan niin kannattaa aloittaa vaihtamalla tihkurele.
Rele maksaa jotain 18 euroa motonetissa ja jos pihassa on toinen länsimainen auto niin yleensä se on samanlainen kaikissa eurooppalaisissa -> voi kokeilla toisella releellä korjautuuko vika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849